Vyliečila sa zo smrteľnej choroby ale neprežila útok svojho agresívneho partnera

830

Zdravotnej sestričke Caitlin O’Brienová (†31) z austrálskeho Melbourn lekári našli nádor na mozgu. Ten sa našťastie podarilo vyoperovať a žena sa dobre zotavovala. Bohužiaľ žila už desať rokov s agresívnym partnerom, Sheamem Sturtom, ktorý trpel vážnymi psychickými problémami, a to sa jej stalo osudným. Násilník ju zavraždil a potom sa sám išiel udať na políciu.

Hoci ich vzťah bol problematický, tí dvaja spolu boli dlhé roky. Spoznali sa, ešte keď obaja študovali. Láskavá a milá Caitlin vraj vedela, že by mala od partnera odísť a niekoľkokrát sa o to tiež pokúsila. Sturt však vždy použil vyhrážky samovraždou, manipuláciu a iný psychický nátlak a dobrosrdečná sestrička s ním zostala.

Zdravotná sestrička Caitlin O’Brienová sa vyliečila z nebezpečnej choroby

Alarmujúce je tiež to, že žene nikto z nebezpečného vzťahu nepomohol, hoci mávala pravidelne telo pokryté modrinami. Raz dokonca podala na partnera sťažnosť na políciu, neskôr ju však stiahla. U lekára bola kvôli zraneniam spôsobeným útokmi celkom 30-krát. Doktorovi pri jednej z týchto návštev povedala, že Sturt musí najskôr zabiť ju, než zabije sám seba.
Násilník trpel psychickými problémami. Bola mu diagnostikovaná porucha osobnosti, ktorá sa zhoršila jeho nadmerným užívaním kanabisu. Agresor mal paranoidné predstavy, ktoré boli najčastejšie o Caitlin, uvedomoval si však, že nie sú skutočné.

Emocionálne silné fotky vám ukážu domáce násilie bez cenzúry

Niekoľko týždňov pred smrťou bola zdravotná sestrička na operácii, pretože jej bol nájdený nádor na mozgu. Na sociálnych sieťach písala, že všetko dopadlo dobre, a že Sturt dokonca doma robí domáce práce a varí jej. V osudný deň, v júni 2019, mal však jeden zo svojich psychotických stavov, povedal svojej priateľke, že ich susedia uctievajú Satana, a ona že je diabol. Caitlin dostala strach a zavolala políciu, ktorá Sturt odviezla do nemocnice. Sestrička využila šance a zbalila si veci a chcela sa odsťahovať, nemala však kam ísť a známy, ktorému sa ozvala, jej nepomohol. Pritom mu napísala v správe, že sa bojí, že ju Sturt zabije.

Pre syna guľku, na manželku žieravinu! Miroslav po návrate z väzenia chcel pokračovať v týraní rodiny! 

Agresora po pár hodinách prepustili z nemocnice. Keď sa vrátil domov, pokúsil sa najprv Caitlin znásilniť, ale žena mu utiekla a vzala si na obranu nožnice. Tie jej Sturt zobral a päťkrát mladú ženu bodol, aby mal istotu, že je skutočne mŕtva, uškrtil ju teplákmi. Potom sa išiel udať na políciu. „Práve som zabil svoju priateľku,“ povedal kriminalistom, ktorí mu najprv neverili, ale pre istotu sa vydali do jeho domu, kde našli ženinu mŕtvolu.

V júni tohto roka bol Sturt odsúdený za vraždu na 22 rokov vo väzení.