Zabil ho netvor! Rodina a kolegovia zabitého policajta volajú po prísnejších trestoch!

964

Ostravskí policajti a kolegovia zosnulého Pavla K. (†31) podpísali petíciu, v ktorej požadujú zákonnú úpravu. Chcú, aby sa dalo predísť tragickým nehodám. Podľa nich sú tresty pre vodičov, ktorí jazdia pod vplyvom alkoholu a drog, nedostatočné.

V nedeľu 5. júla došlo v Prahe na ulici 5. května k tragickej nehode. Sfetovaná a opitá Jitka R., matka dvoch detí, zozadu vo vysokej rýchlosti narazila do vozidla polície. Vnútri sedeli dvaja policajti a jedna policajtka. Najhoršie skončil Pavol K., ktorý po hodinovej resuscitácii na mieste zomrel.

Jitka R. riadila biely mercedes, policajtom sa na mieste vysmievala. Podľa informácií Blesku sa mala naháňať so svojím bohatým manželom zo Srbska! Možno preto spôsobila nehodu. Vodičke o niekoľko dní neskôr bolo oznámené obvinenie z troch skutkov. Usmrtenie z nedbanlivosti, ťažké ublíženie na zdraví a ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Ostravskí policajti a kolegovia zosnulého Pavla K. (†31) podpísali petíciu

 Kolegovia spísali  petíciu 

Smrť Pavla zasiahla celý policajný zbor. Ide o ďalšieho policajta, ktorý zomrel pri výkone služby, posledným bol v roku 2016 Václav Haase, ktorý zomrel v nemocnici po tom, čo ho zranil nožom muž pri zákroku.

Zmyslom petície je to, aby došlo k zákonnej úprave, vďaka ktorej by sa dalo podobným tragédiám predchádzať. „Človek k Polícii SR nastupuje s tým, a tiež je to súčasť slávnostného sľubu, že v prípade potreby nasadí aj vlastný život. Naše rodiny sú zmierené s tým, že pri výkone nášho povolania sa už nemusíme vrátiť domov, ale na túto skutočnosť sa človek nikdy nepripraví. S čím však nepočítajú oni ani my, že by nás mohol niekto zozadu zmiesť veľkou rýchlosťou v aute, keď človek nikoho neprenasleduje,“ opísal iniciátor petície Radek Nikel.

Šampión MMA Matúš M. vo vysokej rýchlosti zabil ženu na prechode. Zastavil až 200 metrov od prechodu!

„Veľmi nás rozohnilo to, že je údajne len podozrivá z usmrtenia z nedbanlivosti podľa S 143 trestného zákonníka,“ podotkol Nikel s tým, že českému vodičovi kamiónu, ktorý v Nemecku ohrozil autobus, hrozí doživotie. „Chápeme, že v Nemecku nemajú totožné trestné právo, ale prečo si nemôžeme v prísnosti trestania a ich prístupu v BESIP vziať príklad,“ doplnil.

Autori petície sa ďalej pýtajú, prečo sa tomu istému človeku môže uložiť niekoľko zákazov riadenia, keď ich evidentne ignoruje, a prečo nie je prísnejší trest jazdy pod vplyvom návykových látok. Sprísnenie trestov podľa nich môže pôsobiť aj preventívne, niektorých vodičov by to od porušovania mohlo odradiť.

Vražedné auto otočil na diaľnici do protismeru starosta Trnovca! Zabil Lukáša (†23) pri čelnej zrážke

 Zákonodarcovia,  uvedomte si to! 

„Nechceli by sme, aby prípad Pavlovej smrti skončil jeho poslednou rozlúčkou s nami, prípadne odsúdením vodičky, ktorá za jeho smrť môže. Aj keby sa zvýšila trestné sadzba pre vodičku, bude súdená podľa toho, čo je pre ňu výhodnejšie. Radi by sme, aby si jeho smrťou naši zákonodarcovia uvedomili, že je na čase agresivitu a bezohľadnosť na českých cestách tvrdo trestať,“ napísal Nikel. Podobná situácia môže navyše stretnúť kohokoľvek. „Vieme, že Pavlovi už nič život nevráti, ale iným ho môže zachrániť,“ uzavrel.

Spomaľ nebuď piča! Šokujúce nápis na mieste, kde zomrela Markéta (†26) a Krištofko (†4mes.)

 Zabil ho  netvor! 

Na Deník.cz sa obrátila sesternica zabitého policajta, chcela tak poďakovať polícii a médiám. Tragédia zasiahla celú rodinu. „Nám už Pavlíka nikto nevráti, už sa nebudeme pri rodinných oslavách smiať, ale budeme plakať a neustále preberať to, že taký dobrý človek už nie je medzi nami kvôli netvorovi. Pretože inak nemôžeme nazvať ženu, ktorá má dve deti, a pritom požíva drogy a alkohol. Potom sadne za volant a zabije, zraní a zmrzačí slušných ľudí,“ vyhlásila žena.

Má v srdci obrovskú bolesť, chce sa ale sústrediť na to, aby bola vodička spravodlivo potrestaná. „Prosíme úrady o kontrolu jej detí a domácnosti, pretože si myslíme, že prístup k drogám naznačuje, že niečo nie je v poriadku ako u nej, tak v jej okolí,“ uvádza Pavlova sesternica.

Na záver poďakovala Polícii ČR, všetkým iným zložkám a Pavlovým kolegom. Podľa nej je neskutočné, ako sa po tragédii všetci zomkli a pomohli si.