Ďalšie lož Meghan a Harryho vyplávala na povrch! Že vraj boli bez peňazí? Charles im poslal 5,2 miliónov eur!

769

V marcovom rozhovore si princ Harry (36) posťažoval na Charlesov (72) unáhlený krok odstrihnúť ho od financií po tom, čo s Meghan Markleovou (39) prejavili želanie osamostatniť sa. Novo zverejnené výpisy z kráľovských účtov ale rozpráva celkom iný príbeh – Charles za svojho syna a jeho manželku utratil milióny!

Do minulého leta padla na výdavky za blahobyt vojvodov zo Sussexu v milionárskej štvrti v Kalifornii značná suma zo 4,4 milióna libier (5,2 milióna eur) na vojvodský fondu princa Charlesa, ktorým financoval svojich synov a ich rodiny, napísal denník Daily Mail s odkazom na účtovnú závierku jeho oficiálneho sídla Clarence House.

V porovnaní s rokom 2019 a prvými mesiacmi 2020, kedy manželia ešte stále poslušne vykonávali všetky pracovné povinnosti, sa fond určený pre Harryho a Williama zoštíhlila o 1,15 milióna libier (1,4 miliónov eur). Hoci výročná správa nepriniesla podrobnejšiu analýzu výdavkov, možno odhadnúť, že drvivá väčšina peňazí vybraných vojvodami zo Sussexu padla za ochranku a luxusné sídlo v Montecite.

Táto skutočnosť tak vyvracia Harryho pôvodné tvrdenie, že ho otec úmyselne odstrihol od kráľovskej peňaženky a nechal ho na holičkách. V marcovom interview si princ tiež posťažoval na to, že po oznámení Megxitu sa Charles začal správať nebývalo odmerane.

Princ Harry sa bojí o život! Možno skončíme ako moja mama Diana (†36) …

„Mal som tri rozhovory s babičkou a dva rozhovory s otcom, než mi prestal dvíhať telefón. A potom povedal:, Môžeš to všetko poslať písomne?'“ Zveril sa Harry moderátorke.

Grilujte ho, povedala kráľovná. Princ Andrew poprel sex s neplnoletou

Meghan a Harry si svoju finančnú nezávislosť nakoniec zaistili podpísaním lukratívnych zmlúv s Netflixom a streamovacou platformou Spotify. Dokonca sa (po tlaku verejnosti) rozhodli do britskej štátnej kasy vrátiť 2,4 milióna libier utratených za zbytočnú rekonštrukciu sídla Frogmore Cottage v Anglicku, odkiaľ sa vzápätí presťahovali.