Sériový vrah ôsmych homosexuálov sa prihlásil polícii! Obvinenie odmieta

1094

Baskickej polícii sa vzdal muž, ktorého úrady podozrievajú zo sériovej vraždy homosexuálov. Dvadsaťpäťročný Kolumbijčan sa prihlásil na policajnú stanicu a obvinenie odmieta, písala v piatok španielska tlač. Polícia sa domnieva, že podozrivý v uplynulých rokoch zabil v Bilbau a okolí až osem mužov. Prípad komplikuje fakt, že polícia predtým úmrtie považovala za činy bez cudzieho zavinenia, a mnoho dôkazov tak bolo nenávratne stratených.

„Jedna osoba sa prihlásila na policajnú stanicu, aby spolupracovala (s úradmi),“ uviedla v piatok baskická polícia, ktorá na muža uvalila väzbu. Hrozí mu teraz obvinenie z vraždy.

Polícia skúma podozrivé úmrtia až ôsmich homosexuálnych mužov v posledných troch rokoch. Podľa nej útočník postupoval zakaždým rovnako. Kontaktoval svoje obete na jednej sociálnej sieti zameranej na homosexuálnu komunitu, dohodol si s nimi schôdzku u nich doma, otrávil ich drogou známou ako tekutá extáza a potom vybral peniaze z bankových účtov zabitých mužov.

Nevyriešený prípad: Sériový vrah 11 žien vyčíňa už trinásť rokov a stále nebol chytený! 8 ďalších žien je nezvestných

Polícia začala s vyšetrovaním po tom, čo jedna z obetí útok prežila a na útočníka podala trestné oznámenie. V jeho dome navyše vyšetrovatelia našli batoh s dokladmi údajného útočníka. Podľa baskickej polície ide o jeden z ich najťažších prípadov, pretože mnoho dôkazov bolo zničených. Všetkých osem úmrtí úrady spočiatku vyhodnotili ako bez cudzieho zavinenia, niektoré telá obetí boli spopolnené. Baskická polícia kontaktovala celoštátne úrady, či nezaznamenali v iných častiach Španielska podobné úmrtia.

Najväčší československý sériový vrah zomiera? Ondrej Rigo zabil 8 žien a jedno bábätko! 

Na základe informácií poskytnutých mužom, ktorý tvrdí, že unikol agresorovi, polícia vypátrala dvadsaťpäťročného Kolumbijca. Ten pricestoval do Španielska asi pred tromi rokmi a v krajine si zažiadal o azyl. Baskický minister vnútra Josu Erkoreka v piatok povedal, že zadržaný muž vypovedá a poskytuje informácie, ktoré by mohli objasniť podozrivé úmrtia. Polícia tiež prehľadala byt, kde sa muž v poslednom čase zdržiaval.

Sériový vrah Kott, chce obnovu procesu. 31 rokov nevinne sedím!