Policajti v Novom Mexiku vyšetrujú zvlášť komplikovaný a celých trinásť rokov starý prípad. V priebehu niekoľkých rokov bolo v oblasti nájdených jedenásť zavraždených žien. Ďalších osem je stále nezvestných. Po páchateľovi ale akoby sa zľahla zem. Detektívi žiadajú o pomoc verejnosť a ponúkajú v prepočte štyridsaťtisíc eur za akékoľvek informácie, ktoré by viedli k dolapeniu vraha.

V stredu uplynulo smutné výročie nevyriešených mordov. Pred trinástimi rokmi detektívi našli prvé pozostatky spojené s vyčíňaním doposiaľ neznámeho šialenca. Pri príležitosti smutného jubilea vystúpili kriminalisti na tlačovej konferencii.

Ako potvrdili, vrážd je veľa a podozrivého stále nedopadli. O pomoc požiadali verejnosť. „Jediný spôsob, ako tento prípad vyriešiť, je iba s pomocou našej komunity,“ povedal starosta Albuquerque Tim Keller v stredu ráno. Obete policajti nachádzali postupne. Napríklad v roku 2009 bola vo West Mesa nájdená stehenná kosť. Policajné oddelenie v Albuquerque potom našlo kosti jedenástich dievčat a žien, ktoré zmizli v rokoch 2003 až 2005. Strašné nálezy vydesili celú oblasť.

ZÁHADNÉ ZMYZNUTIE: Krásna študentka zmizla na prechádzke v prírodnej rezervácii, po dvoch dňoch ju našli uškrtenú

Ako sa podľa dostupných informácií zdá, zavraždené ženy mali byť spojené s drogami a prostitúciou. Zomreté ženy boli orgánmi činnými v trestnom konaní identifikované ako Monica Candelaria, Victoria Chavez, Virginia Cloven, Syllannia Edwards, Cinnamon Elks, Doreen Marquez, Julie Niet, Veronica Romer, Evelyn Salazar, Michelle Valdez a Jamie Barel.

Nevyriešená vražda: Manželku slovenského reprezentanta dobodali v byte. Syn sa ju pokúšal oživiť

Bohužiaľ nejde o konečný zoznam strašného vyčíňania. Ďalších osem žien je stále nezvestných. Aj tie by podľa informácií kriminalistov mali byť zapletené do nelegálnej činnosti v súvislosti s opiátmi a prostitúciou. \“Pozostalí chcú ten prípad konečne uzavrieť,\“ uviedla mestská poslankyňa Klarissa Peñaová. Opäť zdôraznila, že policajti potrebujú pomoc verejnosti. Ako uviedol denník Metro, za informácie, ktoré by dopomohli k dolapeniu páchateľa, ponúkajú policajti vyše dvoch miliónov korún.