Na začiatku 90. rokov došlo neďaleko Justičného paláca v Bratislave k vražde. Manželku vrcholového športovca, ktorý bol tou dobou v zahraničí, smrteľne dobodal neznámy páchateľ. Doteraz sa ho nepodarilo chytiť a zostal nepotrestaný. Prípad už takmer upadol do zabudnutia.

Pred 27 rokmi sa neznámy muž vlámal do bytu na prízemí obytného domu v blízkosti bratislavského Justičného paláca, ktorý patril známemu slovenskému športovcovi a jeho manželke Božene († 42). Votrelec na ženu zaútočil a smrteľne dobodal. Srdcervúce krik, ktorý sa jej vydral z hrdla, prebudil jej malého syna, ktorý spal vo vedľajšej izbe.
Keď dobehol k matke, ležala vraj na zemi pri posteli. Snažil sa ju zachrániť pomocou umelého dýchania. Avšak ani privolaný lekár už nedokázal žene pomôcť. Na mieste zomrela.

Dodnes neznámy vrah vraj odišiel vchodovými dverami a pátranie po ňom skončilo v slepej uličke. Ani s pomocou výziev verejnosti prostredníctvom médií sa bratislavskej polícii nepodarilo vypátrať svedkov, ktorí by sa nachádzali v blízkosti v čase tragédie.

Dnes sedemdesiatročný manžel nebožky, Vladimír, ktorý bol slávnym športovým slovenským reprezentantom, bol v deň vraždy v zahraničí, čím má nepriestrelné alibi.

Záhadná smrť sestier, ktorým sa nepodarilo ujsť pred smrťou! Ich mŕtvoly našli v rieke, boli k sebe pripútané lepiacou páskou

„Vražda sa nikdy nevyriešila,“ hovorí vdovec po zavraždenej Božene. „Hovorilo sa, že manželka mala s predstaviteľmi polície a tiež s mužmi jednej z bratislavských skupín z podsvetia styky. Čo je na tom pravdy, netuším. „

„Pochybujem, že polícia niekedy vraha dopadne,“ uzatvára skepticky Vladimír, ktorý dnes trpí vážnou chorobou.

Nasekal štrnásťročnú školáčku do kebabu, ktorý potom servírovali zákazníkom