Brutálna vražda v žrebčinci a zohavenie kobyly.

Český sedliak z Milešova ponúka štvrť milióna za informáciu vedúcu k páchateľovi

682

Sedliakovi z Milešova v Česku Danielovi Pitkovi, ktorý tento rok kandidoval do Senátu, niekto 17. októbra zabil a brutálnym spôsobom zohavil kobylu menom India. Páchateľ k usmrteniu zvieraťa použil kušu, potom mu odrezal ucho a vydlabal oko. Pitek teraz ponúka odmenu 10 tisíc euro za informácie, ktoré povedú k dolapeniu páchateľa, povedal. Prípadom sa zaoberá polícia, čin preveruje ako poškodenie cudzej veci. Povedal to hovorca polície Daniel Vítek.

„Nie je vylúčená zmena právnej kvalifikácie, takže v súčasnosti by som o nejakej výške trestu nerád hovoril,“ povedal Vítek. Podľa neho záleží na tom, z čoho bude v prípade dolapeniu páchateľ obvinený.

Pitek mieni, že za usmrtením zvieraťa mohli stať jeho politické a verejne aktivity. Nevylúčil ani možnosť, že išlo o ukojenie chúťok zvrhlého jedinca. Podobné prípady totiž polícia podľa Pitka riešila aj v iných európskych štátoch. „Sú tu prípady podobného zabitie koní, tiež s odrezaným uchom a vydlabaním okom, ktoré sa stali v tomto roku vo Francúzsku, nejaké prípady sa stali v Belgicku a Nemecku,“ uviedol chovateľ. Doplnil, že môže ísť o výzvu na Darknetu, kde medzi sebou môžu súťažiť jednotlivci alebo skupiny.

Krutí fagani podpálili šteniatko a hrozný výjav si natáčali!

„Zlé je to, že kobylka bola zastrelené s kušou, a ja som to medializovala za prvé kvôli odmene a za druhé kvôli tomu, aby začala okamžite verejná debata o postavení tichých zbraní,“ povedal sedliak. Vysvetlil, že guľové zbrane sú obmedzované zákonom, kuše a kladkové luky s porovnateľnou úmrtnosťou ako guľové zbrane si môže zaobstarať ktokoľvek, kto mal 18 rokov. „Dá sa povedať, že sú účinnejšie ako pištole, pretože kušou ​​sa trafíte oveľa presnejšie na väčšiu vzdialenosť,“ doplnil Danielu Pitek, podľa ktorého je potrebné novelizovať zákon o zbraniach.

TOP: Hitom internetu sa stal švédsky králik zavracajúci ovečky ako pes