Českí pytliaci zastrelili na Slovensku medveďa. Rozporcované zviera našla polícia v aute

651

Slovenská polícia zadržala troch Čechov po tom, čo v ich vozidle odhalila zastrelenú samicu chráneného medveďa hnedého. Kriminalisti tiež zverejnili zábery z akcie, na ktorých je vidieť, že zviera je už rozporcované a nechýba aj zbraň. Pytliakom hrozí až päť rokov väzenia.

Muž namiesto medveďa zastrelil zastrelil svojho brata!

„Policajti s oddelenia v Žiline, odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a enviromentálnej kriminality, zadržali troch občanov Českej republiky, ktorí vo svojom motorovom vozidle prevážali nelegálne ulovenú samicu chráneného živočícha – medveďa hnedého (Ursus arctos),“ napísala v piatok polícia na Facebooku.

 

„Na základe zistených skutočností sa začalo trestné stíhanie pre trestný čin porušovania ochrany rastlín a živočíchov. Páchateľom v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody až do výšky piatich rokov,“ dodala s tým, že teraz nie je možné uviesť ďalšie podrobnosti.

Rozbesnená medvedica chrániaca mláďatá sa vrhla na poľovníka!

Medveď je chránenou šelmou. Ochranári a lesníci v sú dlhodobo rozdelení v názore na to, či je populácia medveďa premnožená. Z vlani zverejnených výsledkov štúdie, na ktorej spolupracovala Prírodovedecká fakulta Univerzity Karlovej, vyplynulo, že v krajine žije okolo tisíc medveďov a zrejme nie sú premnožení.