Holý život si musel pred rozzúrenou medvedica brániť poľovník Juraj. V pondelok ráno sa prechádzal v blízkosti slovenských obce Kláštor pod Znievom, keď sa k nemu prihnala, povalila ho na zem a začala trhať. Zázrakom mu nespôsobila život ohrozujúce zranenia. Nebolo k tomu ale ďaleko.

Medveď prenasledoval na svahu lyžiarov! Choď rýchlejšie a neotáčaj sa! kričal na neho David a ďalší vydesení ľudia

V pondelok v ranných hodinách si vyšiel na prechádzku poľovník Juraj. V pol deviatej sa prechádzal blízko obce Kláštor pod Znievom pri starej strelnici, keď znenazdajky zbadal rozzúrenú medvedicu, ktorá sa hnala smerom k nemu. Šelma, ktorá údajne mohla vážiť okolo 120 kilogramov, sa postavila na zadné a zrazila ho na zem. Zviera ho začalo hrýzť. Juraj sa snažil medvedici ubrániť. Kopal ju a snažil sa chrániť si hlavu. Uviedol, že boj s šelmou mohol trvať okolo troch minút. Potom ho našťastie nechala byť.

Američan po útoku medveďa: „Cítil som sa ako ulovený losos“

„Bolesť som necítil. Ako hrýzla, odskakovala, tak som uvidel dve malé medvieďatka tak ročné, dvojročné. K autu som išiel dotrhaný, krvácal som. Išiel som k doktorke a potom ma odviezla záchranka,“ uviedol pre web noviny.sk s tým, že k autu to mal okolo 300 metrov.

Hrozné video popravy spiacej medvedice s mláďatami. Otec so synom si po zbabelej poprave plesli!

Prečo medvedica útočila, poľovník netuší. „Nemohla byť ohrozená, pretože tam je krásna hora. Tie medvieďatá boli ďaleko, ja som neutekal, ona bežala ku mne a okamžite nastal útok. Hrýzla nepríčetne, tam keby bolo dieťa, alebo ktokoľvek iný a začal by utekať, dopadlo by to škaredo,“ dodal poľovník, ktorý utrpel poranenie v oblasti stehna, ramena a hlavy.