Muž z amerického štátu Severná Karolína postrelil šesťročné dievčatko a jej rodičov po tom, čo si na jeho dvor prišli deti pre zakotúľanú basketbalovú loptu. Incident v meste Gastonia západne od Charlotte je už štvrtým prípadom zo série strelieb z posledných dní, ktoré sa stali za pôvodne nevinných okolností.

Polícia v okrese Gaston v stredu uviedla, že v súvislosti s utorkovým prípadom pátra po 24-ročnom Robertovi Singletarym, ktorý z miesta činu utiekol. Muž bol už predtým vyšetrovaný pre podozrenie, že v decembri s kladivom zaútočil na istú ženu, a teraz čelí obvineniam okrem iného zo štvornásobného pokusu o vraždu. Hovorca okresnej samosprávy vo štvrtok uviedol, že Singletary zatiaľ zostáva na úteku.

Podľa suseda Jonathana Robertsona začal v utorok strieľať, keď si na jeho pozemok prišli deti pre loptu, ktorá sa im zakotúľala pri hraní. Už skôr vraj deti niekoľkokrát okrikovali, tentoraz ale šiel do svojho domu a vrátil sa so strelnou zbraňou. Robertson povedal, že Singletary začal strieľať, zatiaľ čo sa rodičia rýchlo snažili dostať svoje deti do bezpečia.

Jedna z guliek ľahko zranila na tvári šesťročnú Kinsley Whiteovú

Jedna z guliek ľahko zranila na tvári šesťročnú Kinsley Whiteovú, ktorá bola po ošetrení rany prepustená z nemocnice, uviedla jej rodina. Matka dievčatka tiež utrpela ľahké zranenie, otec Jamie White však po zásahu do chrbta zostával podľa rodiny v stredu v nemocnici s vážnymi problémami.

Streľba v nemocnici! Pacient zastrelil lekára ktorého vinil z bolesti po zbabranej operácii! 

Správa prichádza len niekoľko dní po tom, čo postarší muž v štáte Missouri strelil do hlavy a do ruky 16-ročného chlapca, ktorý u neho omylom zazvonil. V New Yorku zase minulý týždeň prišla o život 20-ročná žena, ktorá sa s trojicou kamarátov po ceste automobilom na večierok po zlom odbočení ocitla na cudzej príjazdovej ceste, potom obyvateľ domu začal strieľať. Krátko nato médiá informovali o streľbe v Texase na skupinu dievčat, z ktorých jedna sa omylom pokúsila otvoriť cudzie auto. Jej kamarátka skončila v ťažkom stave v nemocnici.

V Spojených štátoch sú strelné zbrane ľahko dostupné a podľa posledných prieskumov je aspoň jedna v zhruba 40 percentách domácností. Niektoré štáty navyše majú zákony, ktoré obyvateľov oprávňujú na použitie smrtiacej sily, keď sa boja o svoj alebo cudzí život.

Streľba v kolibe na Štrbskom plese! Hostia sa vrhali pod stoly, deti strkali von oknom

Podľa niektorých komentátorov potom k incidentom, aké priniesli posledné dni, prispieva rozdúchavanie strachu zo strany niektorých médií a politikov. Vnuk 84-ročného muža obvineného v spomínanom prípade zo štátu Missouri médiám povedal, že jeho starý otec bol v poslednej dobe ponorený do „24-hodinového spravodajského cyklu strachu a paranoje“. „Zdá sa mi, že ho to v mnohých ohľadoch naozaj ďalej radikalizovalo,“ povedal 28-ročný Klint Ludwig.