Krajský súd v Brne rieši neuveriteľný prípad pokusu o vraždu podnikateľa Františka D. (71). Zabitie majiteľa sieti erotických podnikov, podľa obžaloby naplánovala jeho manželka Eva G. (38). K hroznému činu vraj prehovorila svojho milenca, YouTubera a moderátora Jozefa K. (28). Eva však na súde akúkoľvek vinu razantne poprela. Obom obžalovaným však hrozí až 20 rokov kriminálu.

František D. je na Morave známy ako spoluzakladateľ erotických podnikov Moulin Rouge. Práve kvôli jeho polmiliardovému imaniu ho údajne chcela jeho manželka Eva G. zniesť zo sveta. K hroznému činu podľa žalobcu naviedla svojho milenca Jozefa K., milovníka šípok a stávkovania. Na jeseň vymyslela plán, ako sa zbaviť manžela. Milencovi vraj za to sľúbila neuveriteľných 50 miliónov korún (2 milióny eur)!

Začiatkom novembra 2017 si Josef K. dohovoril schôdzku s Františkom D. Spoločne mali obzrieť pozemky v prírodnej lokalite Hády. „Povedal som mu, že chcem kúpiť lom, za tri milióny. On mi povedal, že to je blbosť, že to bude za 120 miliónov. Hovorili sme spolu 45 minút, on sa pohyboval u zrázu. Išli sme, mlel som z cesty,“ popísal schôdzku Josef K.

Keď dvojica stála pri hrany zrázu, Josef K. do Františka strčil a snažil sa ho zhodiť do priepasti hlbokej 18 metrov. „Stál predo mnou, žďuchol som do neho a nepremýšľal som. On ležal predo mnou, pozerali sme sa na seba, vraj čo robíš, pýtal sa. Bolo to šialené. Iba som ho pregúlil, hrana bola meter odo mňa. Meter pod hranou visel. Kopol som mu piesok do očí,“ popísal útok.

Podnikateľ sa dokázal zachytiť o výstupok. To mu zachránilo život. Josef K. do neho ešte kopal a hádzal mu piesok do očí. Potom ho však vyrušil chodec a vrah utiekol. „Na volanie o pomoc pribehli dvaja muži, ktorí zavolali políciu. Úplne vysilenú obeť drsného útoku zachránila policajná hliadka,“ uviedol v obžalobe dvojici z pokusu vraždy prokurátor Milan Richter.

Honorárny konzul v Monaku, nechal kvôli dedičstvu zavraždiť miliardárku. Dostal doživotie

Majiteľka dvoch vysokoškolských diplomov Eva G. na súde svoju vinu razantne poprela. „Je ťažké sa obhajovať z niečoho, čo som neurobila,“ povedala trestnému senátu. Dve hodiny potom bod po bode vyvracala jednotlivé tvrdenia obžaloby. „Motív, prečo mne to pán K. robí, pozná len on sám,“ dodala.

Zlodej chcel pripraviť nahého ninja o jeho pýchu! Polonahá priateľka sa zúfalo prizerala

Zdôraznila, že nemala najmenší dôvod chcieť, aby sa manželovi čokoľvek zlého stalo. „Máme sa fajn. Pracujem v jeho firmách ako manažérka. Okrem päťdesiattisícového príjmu mne platí muž mesačne 23 tisíc na benzín, 30 tisíc na potraviny, 15 tisíc na prilepšenie synovi. Mám veľký byt, dom, pozemky, nejaké zlato, diamanty a úspory. Celkom asi za desať miliónov korún (400tisíc eur), „povedala. „Manžel mi denne plače do telefónu, že ma chce domov, chodí za mnou pravidelne na návštevy do väzby,“ dodala. Po jej výsluchu odročil sudca hlavné pojednávanie na január. V ňom bude vypovedať sama obeť. „Moja žena je stopercentne nevinná. Uráža ma, že sú základom celej obžaloby slová klamárského vraha. Mňa samotného sa pritom nikto na nič nepýtal,“ povedal František D.

Vražda zo žiarlivosti. Chcela sa vrátiť k manželovi MILENEC JU VŠAK NEPUSTIL