Honorárny konzul v Monaku, nechal kvôli dedičstvu zavraždiť miliardárku. Dostal doživotie

1685

Francúzsky súd v stredu poslal na doživotie do väzenia poľského podnikateľa a bývalého poľského honorárneho konzula v Monaku Wojciecha Janowského, ktorý kvôli dedičstvu nechal zavraždiť monackú miliardárku Helene Pastorovú, s ktorej dcérou sa mal oženiť. Strelec a jeho ďalší pomocník dostali tiež doživotné tresty, napísala agentúra Reuters. Podnikateľov právnik už dal najavo, že sa odvolá.

Sedemdesiatsedemročná Pastorová zomrela na následky zranení, ktoré utrpela pri útoku vo francúzskom Nice v máji 2014. Strelec ju zasiahol, keď išla autom.

Štyri dni po útoku svojim zraneniam podľahol aj jej vodič. Súd v Aix-en-Provence uznal Janowského vinným z oboch vrážd.

 Vražda kvôli  dedičstvu 

Ako uviedol o afére už skôr francúzsky denník Le Figaro, dcéra Heleny Pastorovej Sylvia sa do Janowského bláznivo zamilovala a ako svojmu partnerovi mu nebránila čerpať peniaze z jej renty 500.000 eur, ktorú dcére vyplácala matka každý mesiac.

Obeť Helene Pastor

Uvažovali o svadbe a Poliak sa domnieval, že po smrti matky si bude môcť užívať zdedeného rozprávkového bohatstva prostredníctvom svojej ženy.

Polícia najskôr vraždu vyšetrovala ako útok mafie. Vykonávateľa sa jej podarilo dolapiť vďaka telefónnym hovorom, ktorých museli vypočuť približne 3,5 milióna.

Brutálna vražda v dovolenkovom raji