V pondelok v thajskom meste Ubon Ratchathani zatkla polícia Brita Kevina Smithama (51), ktorý dokopali svoju dvadsaťdeväťročnú  manželku Kandu k smrti. Dôvodom k hádke a následnej vražde malo byť odmietnutie sexu. Potom ju údajne pred domom prikryl dekou a v kľude šiel spať.

On sám situáciu polícii vyložil tak, že začal žiarliť, pretože s ním jeho manželka nechcela mať sex. To si on však odôvodnil tak, že ho jeho drahá polovička podvádza s iným mužom. Následne ju dokopal na smrť. Ráno našli pred domom jej telo vydesení susedia a okamžite zalarmovali príslušné orgány.

Po príchode polície bol Kevin Smitham nájdený vedľa domu a následne sa k hroznému činu sám priznal.

Generálny inšpektor Watcharapol Pimwong, ktorý je poverený vyšetrovaním prípadu, médiám vypovedal: „Prišiel som a našiel ženu, ktorá bola nahá a ležala pred domom, na sebe mala len deku. Jednalo sa o Kandu Smithamovú, 29 ročnú. Na tvári a na tele mala veľa modrín, mŕtva bola už niekoľko hodín.“

Smitham potom polícii vypovedal, že Kandu zabiť nechcel a že bol opitý, pretože v osudný večer sa ženou doma popíjali pivo. Potom sa začali hádať, pričom ju obvinil z nevery a následne ju dokopal. Ona počas scény údajne utiekla na záhradu, kde následne zomrela. Brit dodal už tak chladnokrvnému činu korunu tým, že svoju mŕtvu manželku iba prikryl dekou a išiel spať.
Polícia poslala telo obete k pitve za účelom zistenia príčiny smrti, muž je zatiaľ držaný vo väzbe.