Priamo v triede v Detskom domove so školou Mecholupy na Klatovsku sa mal cez prestávku oddávať intímnym radovánkam chlapec (15) so spolužiačkou (14)! Deti zo zariadenia majú všetky súdom nariadenú ústavnú alebo uloženú ochrannú výchovu. Aj tak svojich pedagógov, a následne policajtov, dokázali prekvapiť.

Veľa informácií k prípadu s ohľadom na vek oboch hlavných aktérov nie je. „Klatovskí kriminalisti začali úkony trestného konania pre podozrenie zo spáchania previnenia pohlavného zneužitia, a vzhľadom na vek poškodenej a preverovaného sa nebudeme k prípadu bližšie vyjadrovať,“ potvrdila policajná hovorkyňa Dagmar Brožová.

Chlapcovi, ktorý už oslávil pätnástiny, hrozí za pohlavné zneužitie až štvorročný trest. Zverenci mecholupského zariadenia pritom nie sú žiadni svätí. „Sú tu pohromade deti, ktoré majú negatívne návyky z domova a takéto správanie považujú za bežné. V detskom kolektíve tak nemajú od koho odkukať čokoľvek dobré,“ uviedol podľa serveru novinky.cz starosta obce Predslav, pod ktorou Mecholupy spadajú, Miloslav Kreuzer.

Novodobý Romeo a Júlia! Rodičia ich láske nepriali! Chlapec (14) ukradol auto a ušiel aj so svojou vyvolenou (11)!

 Problémové  deti 

„Tieto deti sú podľa môjho názoru od dvanástich rokov už neprevychovávateľné. Odovzdať im niečo pozitívne im môžu jedine vychovávatelia. Ide ale o to, ako veľmi ich deti chcú počúvať,“ dodal starosta, ktorý je aj členom školskej rady.

V minuloročnej výročnej správe zariadenia sú pritom popísané úteky žiakov, ich potýčky, sexuálne obťažovanie, užívanie drog a napádanie pedagógov. Problematické je vraj aj umiestňovanie detí.

Milenecká dvojica brutálne zavraždila mladú študentku. Teraz prišiel trest

 Žiadni  premianti

To, že nie sú výsledky vzdelávania zverencov príliš oslnivé, uviedla aj školská inšpekcia pri kontrole vo februári tohto roku. Od inšpekcie to „schytali“ aj učitelia. Mali by sa vraj viac vzdelávať.

„Vzdelávacích akcií a seminárov so zameraním na činnosti s deťmi s poruchou správania či psychiatrickým ochorením sa zúčastnili len úplne sporadicky. Málo tiež využívajú niektoré formy zdieľania skúseností,“ stojí v správe inšpekcie.