Alana najprv bodali do hlavy a nakoniec podrezali!

Policajti sú bezradní, o pomoc prosia slovenských kolegov!

627

Nemal nepriateľov, všetci ho mali radi, v malej anglickej dedinke pracoval Alan Wood v miestnom supermarkete. Koncom októbra roku 2009 to ale bolo naposledy, čo ho niekto videl. O niekoľko dní neskôr ho našli u neho doma brutálne zavraždeného. Vrah, alebo vrahovia ho mučili. Policajti dodnes nevedia prečo. Teraz sa obracia s prosbou o pomoc na českých kolegov.

Päťdesiatročného Alana Wooda našli zavraždeného u neho doma 24. októbra 2009 tri dni po tom, čo zmizol. Mladý muž pracoval v supermarkete v malej anglickej dedinke Lound niekoľko kilometrov od Peterborough. Keď kriminalisti mŕtveho Alana objavili, zostali v šoku.

Mal zviazané ruky izolepou, niekoľko bodných rán v hlave, vyšetrovatelia sa navyše domnievajú, že bol pred smrťou mučený. Zrejme preto, aby prezradil svoje PIN číslo ku kreditnej karte. „Alanovo hrdlo bolo podrezané. Predpokladá sa, že k najviac znepokojujúcemu elementu útoku došlo až po Alanovej smrti – hlboká rana v jeho zátylku naznačovala pokus o odseknutie jeho hlavy,“ uviedli anglickí detektívi.

Jeden z najotrasnejších zločinov sa ale policajtom vyšetriť nepodarilo. Nie je jasný ani motív, ktorý často dokáže mnohé napovedať. Je ale dosť možné, že bol čisto finančný.

Aj Cosa Nostry sa ho stránila! Uniesol dieťa, ktoré neskôr uškrtil a rozpustil v kyseline!

 Pomoc zo  Slovenska 

Kriminalisti sa preto po viac ako 14 rokoch vracajú k prípadu, a prosia o pomoc aj svojich kolegov z kriminálnej polície na Slovensku. „Mnoho ľudí z východnej Európy žilo a pracovalo v tejto oblasti a je možné, že niekto z vašej komunity má informácie, ktoré pomôžu dostať dotyčného vinníka na súd a poskytne odpovede Alanovej rodine, prečo k tejto vražde došlo,“ uvádzajú policajti, ktorí nevedia ani to, koľko útočníkov Alana zavraždilo. Ako odmenu za dôležité informácie ponúkajú v prepočte viac ako 40.000 eur

Šialené monštrum vraždilo sekerou v jasliach! Zabil štyri deti! Ďalší zranil

 Majú  DNA 

Alan podľa kriminalistov nemal žiadnych nepriateľov, v okolí bol obľúbený. Miloval fotografovanie alebo jazdu na motorke. O to viac zarážajúce je, že ho niekto chcel zabiť. Detektívom sa na mieste podarilo získať DNA profil jedného z páchateľov, ktorý sa pri mučení zrejme zranil. Aj napriek tomu, že ho porovnávali v databáze vo Veľkej Británii a vo svete, nikoho sa vypátrať nepodarilo.

„Vyšetrovatelia tiež našli odtlačok topánky podozrivého na mieste činu, ktorý sa zhoduje s odtlačkom športových topánok Converse. S pomocou výrobcom Converse v USA bol odtlačok topánky zúžený na určitý typ, ktorý je k dispozícii v dvoch štýloch a vtedy bol prevažne predávaný v Európe a v Severnej Amerike,“ dopĺňajú kriminalisti. Z Alanovho bankového účtu potom niekto dvakrát vybrať peniaze niekoľko dní po jeho smrti.

Zo snímky priemyselných kamier sa neskôr podarilo nájsť jediné podozrivé osoby. Signifikantným znakom je, že podozrivý na snímke kríval, pravdepodobne preto, že mal jednu nohu kratšiu ako tú druhú. Britskí policajti žiadajú o pomoc všetkých, ktorí mohli mať s prípadom čokoľvek spoločné.