Talianska polícia oslavuje obrovský úspech. Po viac ako 30 rokoch sa jej podarilo vypátrať najhľadanejšieho zločinca v krajine Mattea Messinu Denara (60), šéfa sicílskej mafie Cosa Nostra. Ten bol zatknutý v Palerme na začiatku tohto týždňa. Mafiánsky boss a zabijak má na svedomí ozajstné zrodnosti. V deväťdesiatych rokoch uniesol iba dvanásťročného chlapca Giuseppa Di Mattea, syna mafiánskeho prebehlíka. Chlapca väznil cez dva roky, potom ho uškrtil a jeho telo rozpustil v kadi s kyselinou!

V pondelok talianska agentúra Ansa informovala verejnosť, že sa polícii podarilo zatknúť jedného z najhľadanejších a najobávanejších zloduchov Talianska, šesťdesiatročného šéfa sicílskej mafie Cosa Nostra Mattea Messinu Denara. „Bol zadržaný v jednej klinike v Palerme, nekládol odpor,“ uviedol veliteľ špeciálneho útvaru ROS Pasquale Angelosanto.

 

Denaro sa ujal vedenia Cosa Nostry po tom, čo boli zatknutí jeho predchádzajúci šéfovia. Bernardo Provenzano skončil za mrežami v roku 2006 a Salvatore Lo Piccolo o rok neskôr. Mafiánsky boss mal v roku 1993 na svedomí bombové útoky vo Florencii, Miláne a Ríme, pri ktorých zomrelo desať ľudí, a odvtedy sa pred talianskou justíciou skrýval.

 Chlapca oklamali v prezlečení za  policajtov 

Denaro sa údajne dopustil mnohých ďalších vrážd. Jednu z tých najhorších spáchal podľa talianskeho denníka Il Messaggero v deväťdesiatych rokoch. V novembri 1993 vyšiel iba desaťročný Giuseppe Di Matteo zo stajne jazdeckej školy so svojím koňom, keď v tom už neďaleko stáli členovia sicílskej mafie spoločne s Denarom prezlečení za políciu. Prehovorili chlapca, aby išiel s nimi, že ho vezmú za jeho otcom.

Taliansky novinár ,na úteku’ varuje pred neľútostnou mafiou’ Ndrangheta na Slovensku aj v Česku.

To sa však nestalo a Giuseppa mafiáni uniesli. Dôvodom bolo vydierať jeho otca, Santina Di Mattea, ktorý od Cosa Nostry zbehol a chcel proti nej vypovedať na polícii. Chlapca skupina väznila necelé tri roky.

„Volal na nás, že musí na záchod, ale nebola to pravda. Jednoducho sa bál. Potom sme sa za ním vrátili, aby sme ho upokojili, a povedali sme mu, že sa budúci deň znova uvidíme. Už sme ho nikdy nevideli,“ popísal jeden z mafiánov, ktorý sa únosu chlapca zúčastnil. Giuseppa zabil sám Denaro, keď ho vlastnými rukami uškrtil a telo ho telo následne rozpustil v kadi s kyselinou.

Legendárna „Beštia“ mafiánsky boss Salvatore „Toto“ Riina sa dostane na slobodu.

 Súd začne behom pár  dní 

„Čítal som, že je Denaro chorý. No, dúfam, že bude mať ešte dlhý život, aby mohol trpieť čo najdlhšie a rovnakým utrpením, ako trpel môj brat. Nevinné dieťa,“ vyjadril sa po mafiánovom zadržaní Nicola, brat zavraždeného dvanásťročného chlapca. Podľa Nicolu rodina zažila po Denarovom zadržaní zmes radosti a bolesti. Príbuzní sú však radi, že pravda o zabijackom šéfovi Cosa Nostry vyjde na povrch a Denaro bude za svoje skutky odsúdený.

Podľa talianskej televízie SkyTG24 by súd s mafiánskym bossom mohol v meste Caltanissetta začať už tento štvrtok.