Kuriózny policajný zásah sa odohral v noci na štvrtok v horskej chate v lyžiarskom stredisku Wilder Kaiser v rakúskom Tirolsku. Jeden z jej zamestnancov ohrozoval svojich kolegov nožom a strelnou zbraňou. Policajti zo špeciálnej zásahovej jednotky Cobra na miesto vyšli kabínovou lanovkou, pretože autom sa tam dostať nedá.

Pätica ľudí, ktorí tiež v chate pracujú a ktorých 31-ročný opitý muž ohrozoval, pred ním utiekla do izby a zamkla sa v ňom. Agresor potom chodil sem a tam predo dvermi. Podľa rakúskych médií svedkovia tohto incidentu zavolali políciu.

Na zásahu sa podieľali policajti z okolia, ale aj špeciálna jednotka Cobra. Aby sa dostali k zásahu hore do chaty, bolo nutné spustiť lanovku. Najskôr ale bolo treba o tom uvedomiť jej obsluhu, pretože lanovka už nejazdila.

Muž už nechcel žiť so svojou manželkou. Radšej sa nechal zavrieť do väzenia

Keď polícia dorazila na miesto, zistila, že útočník už spí v posteli. Keď ho muži zákona prebudili, správal sa agresívne. Rovnako tomu bolo aj v lanovke cestou do údolia. Policajti ho odviezli do cely predbežného zadržania v Kitzbüheli. Cestou si spôsobil zranenie.

Agentúra DPA píše, že podľa polície sa situácia na chate vyhrotila kvôli vzťahovému konfliktu a alkoholu.

Kuriozita: Súd poslal do basy jednovaječné trojčatá. Snažila sa využiť to, že majú takmer zhodnú DNA