Kuriozita: Súd poslal do basy jednovaječné trojčatá. Snažila sa využiť to, že majú takmer zhodnú DNA

1113

Britský súd poslal do väzenia jednovaječné trojčatá, ktorá sa snažila využiť to, že majú takmer zhodnú DNA, a vyhnúť sa tak potrestaniu za spáchanie trestného činu.

Vyšetrovatelia si skutočne spočiatku neboli istí, ktorý z troch bratov obstaral „mimoriadne nebezpečnému zločincovi“ zbrane, nakoniec ale zistili, že sa do akcie zapojili všetci.

Súd poslal Ralstona a Rickyho Gabrielových na 14 rokov a tretieho z jednovaječných trojčiat Reissa Gabriela na 18 rokov do väzenia. Dvadsaťosemročných bratov uznal súd vinnými z nezákonného držania zbraní s úmyslom ohroziť cudzie životy.

Stevie Wonder má ročnú dcéru a čaká ďalšie tri deti

U Reissa polícia pri prehliadke navyše našla aj drogy. Policajti si sprvu neboli istí, ktorý z troch bratov sa pokúsil samopal Uzi a nabitú pištoľ poslať 32ročnému Aronu Thomasovi, ktorého súd označil za „mimoriadne nebezpečného zločinca“.

 Problémy s  DNA 

Vzhľadom k tomu, že jednovaječné trojčatá majú takmer zhodnú genetickú informáciu, nebolo možné s určitosťou priradiť DNA zo zbrane ani jednému z bratov zo severného Londýna.

Pharrell Williams je opäť otcom. Manželka porodila trojčatá

Ďalšie rozsiahle vyšetrovanie, pri ktorom policajti vyhodnotili okrem iného telefónne hovory či záznamy z bezpečnostných kamier, však ukázalo, že sa na trestnom čine podieľali všetci traja.

 Muži zneužili toho, že sú  trojčatá 

„Trojica sa pokúsila zneužiť toho, že majú totožnú DNA aj vzhľad, a pokúsila sa vyhnúť následkom svojich činov,“ uviedol detektív Driss Hayoukan. „Ale poctivá práca tímu vyšetrovateľov im v tom zabránila,“ dodal.