Vo svojom zariadení vychovávajú pandy a chvália sa vysokou úrovňou starostlivosti. Čínski chovatelia z výskumného centra v meste Čcheng-tu si ale zavarili. Na internete sa totiž objavilo video, na ktorom muž nevyberaným spôsobom odstrkuje pandie mláďatá. Nedlho potom vyvolalo pobúrenie používateľov sociálnych sietí.

Chovateľ na videozáberoch vláči mláďatá pandy veľkej po zemi, ťahá je za srsť, pohadzujú nimi a kričí na ne. Predstaviteľ Výskumnej základne pre chov pánd veľkých v Čcheng-tu sa za správanie svojho zamestnanca oficiálne ospravedlnil, ako informovala britská stanica BBC. Bolo podľa neho nevhodné, preto sa postará, aby sa už nič podobné neopakovalo.

V rozhovore pre čínsky štátny server Xinhua sa chovateľ z videa Kuo Ťing-Pcheng snažil brániť svoje konanie. „Aj pandie mláďatá môžu byť oveľa silnejší a nebezpečnejší, než si verejnosť uvedomuje,“ vysvetľoval.

Podľa svojich slov bol jedným zo zvierat uhryznutý počas kŕmenia. „Naozaj silno ma uhryzlo do ruky tak, že začala krvácať,“ dodal. Mláďa vraj následne surovo odstrčil inštinktívne tak, že padlo na chrbát, pretože „ho znovu chcelo pohrýzť“.

Verejnosť v Číne ani na sociálnych sieťach ale Kuovo vysvetlenie nezaujíma. Pandy sú po celom svete milované a čínski aj medzinárodní užívatelia volajú podľa serveru Business Insider po Kuově vyhodení. Mnohí idú až tak ďaleko, že spochybňujú fungovanie celého zariadenia v Čcheng-tu.