Čo bude s telom najhoršieho slovenského sériového vraha Ondreja Riga?

 Dcéra ho nechce, pochovajú ho ako bezdomovca!

1601

 

Čo bude s telom najhoršieho sériového vraha Slovenska Ondreja Riga (†66)? Dcéra o neho nejaví záujem, vraj nikoho takého nepozná! Deväťnásobný vrah bude preto spopolnený a pochovaný ako bezdomovec. Vo väzení si odpykával doživotný trest, mal dlhodobé zdravotné problémy.

Rigo zomrel v utorok v slovenskej väzenskej nemocnici v Trenčíne v šesťdesiatich šiestich rokov. Vo väzení, posledný rok skôr v nemocnici, si odpykával doživotný trest za deväť vrážd. V ôsmich prípadoch brutálnym spôsobom zavraždil osem žien, v jednom prípade mladého chlapca.

Na svoje obete útočil v noci, do bytu sa vplížil otvoreným oknom a obeť umlátil ťažkým nástrojom, napríklad kovovou tyčou alebo betónovým kvádrom. Svoje obete potom po smrti sexuálne zneužil a následne vykradol ich byt. V jednom prípade zavraždil ženu a vedľa nej spiaceho šestnásťročného chlapca.

Najväčší československý sériový vrah zomiera? Ondrej Rigo zabil 8 žien a jedno bábätko! 

 Nikdy sa  nepriznal 

Najhorší sériový vrah a nekrofil pred spravodlivosťou utekal dva roky, hľadali ho kriminalisti Nemecka, Holandska a Slovenska. Nakoniec sa ho podarilo zadržať len niekoľko hodín po jeho poslednej vražde a následne odsúdiť a poslať na doživotie do väzenia.

K svojim činom sa ale nikdy nepriznal. „Ja som tam nebol, ja som to neurobil,“ popísal vo svojom poslednom rozhovore pre server PlusJedenDen. V tom okrem iného priznal, že vie, že ho ľudia nenávidia. „Už mi na ničom nezáleží. Ale stále vidím nádej, že sa možno raz dostanem na slobodu,“ dúfal vrah.

Pred 35 rokmi chytili posledného československého sériového vraha

 Dcéra ho  nechce 

Popísal tiež, že ho dcéra naposledy vo väznici navštívila v roku 2005. „Napíšte, aby sa mi ozvala. Už mi ani nepíše, asi kvôli bratovi. Je na mňa naštvaný, že mal mojou vinou vtedy v Nemecku problémy,“ dodal.

Slovenská väzenská služba po smrti Riga práve dcéru deväťnásobného vraha kontaktovala. Podľa informácií servera SME ale odpovedala, že „nikoho takého nepozná“. Zrejme sa tak chcela od otca dištancovať.

Sériový vrah, ktorý vraždil v Československu, skončil na popravisku

Po vykonaní pitvy bude musieť mesto Trenčín sprostredkovať pohreb. Údajne to bude len spopolnenie pozostatkov, žiadny obrad neprebehne. O zdraví odsúdeného sa v minulom roku písalo ako o „podlomenom“. Mal mať problémy so srdcom, čas trávil skôr v nemocnici a bral aj lieky na depresie. Iní väzni si dokonca mysleli, že už je mŕtvy.