Ďalší zavraždený novinár! Dorazil na miesto činu skôr než polícia.

Neznámi páchatelia ho rozstrieľali!

475

Vyšetrovanie kauzy hromadných hrobov v Mexiku stálo život tamojšieho novinára Israela Rangela (†31). Podľa všetkého na miesto činu dorazil skôr ako polícia a zastihol tam aj nebezpečných páchateľov. Tí ho bez milosti zlikvidovali.

V Mexiku bol zastrelený novinár, ktorý sa zaoberal kauzou ľudských ostatkov nájdených v meste Salamanca, informuje dnes server BBC. Tridsaťjedenročný reportér Israel Rangel pracoval pre internetový informačný portál El Salmantino. Mexiko je pre novinárov jedna z najnebezpečnejších krajín, od roku 2000 ich bolo zavraždených vyše sto, mnohí z nich informovali o korupcii alebo o mocných drogových karteloch, uvádza BBC.

Mexické gangy sa už ani nesnažia zahladiť stopy, rovno s aj preukazmi totožnosti nahádzali 166 mŕtvol do jám

Zdá sa, že na miesto, kde boli nájdené pohodené pozostatky v plastových vreciach v Salamanke, novinár v pondelok dorazil skôr ako polícia. Tá ho po svojom príchode objavila s vážnymi zraneniami spôsobenými niekoľkých výstrely. V nemocnici Rangel o niekoľko hodín neskôr zomrel.

Portál, pre ktorý reportér pracoval, napísal, že sa Rangel stal obeťou „zbabelého a krutého útoku“. Rozhorčenie nad jeho smrťou vyjadrila aj ďalšie médiá. Guvernér štátu Guanajuato, kde k vražde došlo, vyzval kanceláriu štátneho zastupiteľstva na vyšetrenie prípadu a prisľúbil ochranu rodine obete.

Ich cesta na bicykloch okolo sveta skončila v Mexiku, kde ich popravili

Objav ľudských pozostatkov a hromadných hrobov nie je v mexickom štáte Guanajuato ničím výnimočným. Ani nie pred dvoma týždňami boli v obci Salvatierra v neoznačených hroboch objavené pozostatky 59 tiel patriacich z väčšej časti mladým ľuďom. V oblasti došlo k nárastu násilia kvôli súperenie dvoch konkurujúcich si gangov. Kartely sa dopúšťajú predovšetkým krádeží paliva z ropovodov, predávajú drogy miestnym ľuďom a vydierajú podnikateľov.

V Mexiku zatkli gangstra Žabu podozrivého z kauzy zmiznutých študentov