Detektíva z prípade únosu Maddie obvinili, že bol šéfom gangu

1883

V roku 2007 zmizlo z portugalského strediska Praia da Luz vtedy trojročné britské dievčatko Madeleine McCannova. Pátranie po nej sa ujala portugalská agentúra pre stratené deti. V jej čele stál v tú dobu detektív Paulo Pereira Cristovao (51). Ten teraz sám stojí pred súdom spoločne s ďalšími 17 obvinenými. Údajne mal byť hlavou zlodejského gangu, ktorý vyčíňal v Portugalsku.

Podľa informácií televíznej stanice TVI24 prokurátor obvinil bývalého policajta, že viedol zločinecký gang, ktorý sa dopúšťal násilných útokov v Lisabone a blízkosti mesta Cascais. Sám Cristovao mal byť priamo zapojený do dvoch lúpeží v Lisabone.

Polícia hľadá kľúčového svedka v kauze zmiznutej Maddie, je to Východoevropanka

Bývalý šéf policajnej agentúry však zásadne popiera, že kedy stál na čele gangu. Zároveň však priznáva, že skutočne členom zločineckej skupiny bol. Obhajuje sa ale tým, že v nej figuroval len ako „poštové holub“. Uviedol, že sa všetkým obetiam útokov gangu ospravedlňuje, ale zdôraznil, že nikdy nebol jeho vodcom.

Cristovao sa objavil tiež v dokumente od spoločnosti Netfilx o zmiznutí Maddie McCannovej. Jeho vysielanie odštartovalo v piatok vo Veľkej Británii. Bývalý policajný šéf vyhlásil, že zločinci Maddie uniesli pomocou siete tajných chodieb rozprestierajúcich sa priamo pod rezortom.