Devätnásť ročný mladík z Brna predal do USA a na Zéland 17 kg drog!

Myslel si, že je to dobrý nápad...že si bude žiť ako prasa v žite!

771

Ako pomyselné prasa v žite si chcel užívať mladík (19) z Brna. Cestu k blahobytu si zvolil prostredníctvom distribúcie drog. Nakupoval ich v Holandsku a následne s veľkým ziskom predával do USA a na Nový Zéland. Jeho podnikanie teraz rázne ukončili colníci. Namiesto luxusu a tepla v exotických krajinách ho teraz čaká dlhý pobyt za chladivými mrežami väznice.

„Mladý muž začal na jar tohto roku experimentovať s darknetom (ilegálna časť internetu, ktorá sa používa na nekalé aktivity, napr. predaj drog, zbraní atď. – pozn. red.), kde sa spojil s obchodníkmi drog. Následne ich kupoval v Holandsku a posielal do USA a Nového Zélandu,“ povedala hovorkyňa Generálneho riaditeľstva ciel Martina Kaňková.

 Auto a  dovolenky 

„V jednom prípade poslal napr. na Nový Zéland päť litrov extázy v neobvyklej tekutej forme. Cena na tamojšom trhu je 100 až 350 tisíc USD za kilogram pokračovala Kaňková.

Mladík si nechal platiť v kryptomenách. „Za krátku dobu mal zisk najmenej 28 tisíc eur. Zaobstaral si športové auto a niekoľko exotických dovoleniek. Počas domovej prehliadky u neho policajti našli veľké množstvo mobilov a SIM kariet, ktoré pravidelne menil,“ upresnila hovorkyňa.

Česi odhalili 60členný gang pašerákov heroínu a kokaínu do Austrálie

 Zásielky do  cudziny 

To nebolo zďaleka všetko. Mladík sa evidentne chystal na ďalšie obchody. Zásahová jednotka totiž u neho v dome našla aj 4,3 kila extázy. Celkovo mu colníci zdokumentovali obchod s najmenej 17 kilogramami syntetických drog!

Českého pašeráka drog odsúdili v Hongkongu za pašovanie, zbytok trestu si odsedí v Česku. Na slobodu pôjde až 93 ročný?

Mladík, ktorý si kvôli konšpirácii nechal posielať zásielky napr. na Slovensko, do Poľska, rakúska či Maďarska, teraz môže spytovať svoje svedomie. Čaká ho totiž zrejme dlhý pobyt za mrežami. „Obvinený je vo väzbe a hrozí mu trest až na 12 rokov,“ upresnila Kaňková.