Nemec Armin Meiwes sa „preslávil“ ako vrah-kanibal. Napriek tomu, že okúsil mäso iba z jednej obete, počas necelého roku skonzumoval neskutočných 20 kilogramov! Takzvaný kanibal z Rottenburgu sa neskôr priznal, že o požití ľudského mäsa sníval vyše tridsať rokov. Zvrhlé chúťky mu vyniesli doživotný trest vo väzení. Ostro sledovaná kauza vypukla pred dvadsiatimi rokmi.

Meiwesa chúťky sužovali od jeho ôsmich rokov, napísal The Sun. Jeho frustrácia viedla k vytvoreniu imaginárnych postáv, ku ktorým choval ako sexuálne, tak kanibalské predstavy. Jeho chtíč postupne zosilnel vďaka internetu. Veľa času totiž trávil v chatovacích miestnostiach, kde mohol s ostatnými ľuďmi fantazírovať o chuti ľudského mäsa.

Meiwes  jeho telo naporcoval na steaky, ktoré skladoval vo svojej mrazničke.

V roku 2001 sa tu zoznámil s inžinierom Berndom Brandésom. Spoločne sa dohovorili na tom, že najskôr spoločne zjedia Brandesove genitálie, a potom ho hostiteľ zabije. Berlínsky inžinier tiež súhlasil, že celý obrad budú natáčať.

Kvôli strate krvi po odrezaní penisu Brandes upadol do bezvedomia. Meiwes ho nakoniec podrezal a jeho telo naporcoval na steaky, ktoré skladoval vo svojej mrazničke. Na prípravu mäsa mal vo svojom dome vybudovanú špeciálnu miestnosť.

Najmenej 30 obetí má na konte šialený kanibal Mendoza! V pivnici schovával tisíce kostí!

Polícia Meiwese dopadla v decembri 2002. Najskôr ho súd odsúdil nie za vraždu, ale za zabitie na osem a pol rokov väzenia. V auguste 2005 však bol proces na žiadosti prokurátora obnovený a kanibal bol 9. mája 2006 vo Frankfurte za vraždu odsúdený na doživotné väzenie.

Kanibal zjedol jeho semenníky!

Prípad vzbudil značnú pozornosť médií. Na základe prípadu vznikli dve piesne: Mein Teil od nemeckej skupiny Rammstein a Eaten od švédskych Bloodbath. Meiwes vo väzení spísal svoj životopis.