Divné úmrtia 33: Nožom ozbrojený kohút usmrtil svojho majiteľa. Polícia pátra po organizátoroch nelegálnych zápasoch

920

Kohút s pripevneným nožom k nohe spôsobil smrteľné zranenia vlastnému majiteľovi pri nelegálnom kohútím zápase v južnej Indii. Tento tragický čin zároveň odštartoval policajné pátranie po organizátoroch podujatia.

Ozbrojené zviera sa pokúsilo o útek, a keď sa ho majiteľ snažil chytiť, utrpel pri tom od kohúta bodná zranenie v oblasti triesla nožom o veľkosti sedem centimetrov. Po ceste do nemocnice zomrel na následky veľkej straty krvi.

Na kohutích zápasoch operenec usmrtil policajta, s pripevnenou britvou zasiahol muža do tepny

„Majiteľ kohúta bol jedným zo šestnástich organizátorov kohútích zápasov v dedine Lothunur, kde sa tiež nehoda odohrala. Kohút bol krátko ponechaný na policajnej stanici, než bol poslaný na hydinové farmu,“ uviedol pre The Guardian policajt.

Divné úmrtia 28: Slávny pornoherec čelí obvineniu z vraždy žabím jedom 

Polícia teraz pátra po zvyšných pätnástich osobách, ktoré sa na udalosti podieľali. Tie podľa BBC čelia obvineniu zo zabitia, z nelegálneho stávkovania a organizovanie zakázaných kohútích zápasov. Miestny policajt tiež uviedol, že zviera bude neskôr predvedené na súde ako dôkaz.

Divné úmrtia 24: Mama tragicky zomrela po páde z bežeckého pásu! Syn (4) myslel, že zaspala a ľahol si k nej

Kohútie zápasy sú v Indii nelegálne od roku 1960, ale stále bežné vo vidieckych oblastiach indických štátov. Špeciálne pre boj chované kohúti majú na nohách uviazané nože alebo čepele s priemerom 7,5 centimetra a diváci vsádzajú na to, kto z nich krvavý boj vyhrá. Tisíce kohútov každoročne zomierajú v zápasoch, ktoré napriek snahe skupín pre práva zvierat priťahujú veľké davy divákov.

Polícia zatkla 182 ľudí na majstrovstvách v kohútích zápasov