Na kohutích zápasoch operenec usmrtil policajta, s pripevnenou britvou zasiahol muža do tepny

62

Policajt, ​​ktorý na Filipínach zasahoval pri nepovolených kohútích zápasoch, zomrel potom, čo ho zranil jeden z operencov. V stredu o tom na svojich internetových stránkach informuje britská spravodajská stanica BBC.

Nešťastie sa stalo v provincii Severné Samar, keď kohút britvou pripevnenou kvôli zápasu na pazúroch sekol policajta do stehna. Zasiahol mu tepnu. Policajt bol síce prevezený do nemocnice, pri príchode ho ale lekári vyhlásili za mŕtveho.

Pes chcel svojho pána ochrániť pred epileptickým záchvatom! Nechtiac ho roztrhal

BBC uvádza, že kohútie zápasy boli počas terajšej pandémie covidu-19 zakázané. Pred ňou sa smeli konať v nedele, sviatky a rôznych miestnych slávnostiach v arénach, ktoré k tomu majú potrebné povolenia.

Kohút na ilegálnych kohútích zápasoch smrteľne poranil muža

Veliteľ polície v provincii Severné Samar povedal, že jeho kolega mal „nevysvetliteľnú smolu“. Pripustil, že keď sa o prípade dozvedel, nemohol uveriť, že je to pravda. „Je to prvýkrát za 25 rokov, čo slúžim u polície, kedy sme prišli o človeka kvôli ostrohe zápasníckeho kohúta,“ povedal.

TOP: Hitom internetu sa stal švédsky králik zavracajúci ovečky ako pes

V súvislosti s prípadom polícia zatkla troch ľudí a skonfiškovala sedem kohútov, dve sady ostrôh a nižší finančný obnos.

Kohútie zápasy sa na Filipínach tešia veľkej obľube. Drsné divadlo priťahuje davy ľudí, ktorí vsádzajú na výkony jednotlivých vtákov.

Opice strhli múr, ktorý rozdrvil mamu a jej štyri deti