Vodcu sexuálnej sekty poslal sudca na 120 rokov za mreže! Sekta zneužívala ženy

1197

Na 120 rokov poslal v utorok newyorský súd do väzenia Keitha Ranierea, ktorý vytvoril tajný spolok, v ktorom sexuálne zneužíval ženy. Vodca sekty dostal tiež pokutu 1,75 milióna dolárov, informovala agentúra Reuters. Ranierea už vlani v júni uznala porota vinným, pred utorkovom vynesením rozsudku si musel vypočuť výpovede 15 svojich obetí.

Keith Ranier, vodca sexuálnej sekty NXIVM v rozhovore s Allison Mackovou, najlepšou členkou kultu

Ranieri vytvoril spoločnosť NXIVM podobnú sekte, do ktorej pod zámienkou sebazdokonaľovanie lákal ženy. Cvičenie ale podľa vyšetrovateľov spočívala predovšetkým v sexuálnych stykoch s Ranierom.

Macková zohrávala kľúčovú úlohu pri nábore žien do organizácie.

Novo prichádzajúce ženy tituloval ako otrokyne, zatiaľ čo tie, ktoré priviedli ďalšiu ženu, získali titul pani. Ženy boli nútené hladovať a tiež boli na svojom tele označené nápisom s Raniereovými iniciálkami.

Za desivou smrťou 780 ľudí stála bývalá prostitútka a prapodivný kňaz

Šesťdesiatročný Ranieri sa pred súdom zodpovedal z obvinenia z vydierania, obchodovania s ľuďmi alebo sexuálnych deliktov vrátane držania detskej pornografie. V júni ho porota konštatovala vo všetkých bodoch obžaloby vinným.

Bronfmanová je dedičkou liehovarníckej spoločnosti Seagram. Pôsobila tiež vo výkonnej rade NXIVM, v roku 2018 bola zatknutá a obvinená z vydierania, krádeže identity za účelom prístupu k počítačom iných ľudí, podpory a podnecovania nelegálneho vstupu a prania špinavých peňazí. Bola prepustená na dlhopis v hodnote 100 miliónov dolárov .

S Raniereovým spolkom sa okrem iného zaplietla aj dcéra kanadsko-amerického miliardára Edgara Bronfman Clare Bronfmanová. Podľa vyšetrovateľov použila vyše 100 miliónov dolárov, aby financovala spoločnosť NXIVM. Vlani v apríli sa v rámci dohody s obžalobou priznala, že vedome poskytla útočisko žene, ktorá sa dostala do USA na falošné pracovné vízum. Táto žena potom pracovala pre ňu a pre organizáciu NXIVM. Bronfmanová v septembri dostala trest šesť rokov a deväť mesiacov za mrežami.

Náboženská sekta nútila svoje členky k prostitúcii