Žralok odhryzol chlapcovi (12) ruku! Pri útoku paryby v Egypte prišiel o končatinu aj sprievodca

1465

K desivému útoku krvilačného žraloka došlo v červenom mori egyptského letoviska Šarm aš-Šajch. Dvanásťročný chlapec z Ukrajiny prišiel pri napadnutí paryby o ruku. Jeho matka utrpela menšie zranenia. O končatinu prišiel tiež egyptský sprievodca.

Ako napísala agentúra AP, v tejto časti mora sa podobné incidenty nestávajú bežne. Egyptské ministerstvo životného prostredia oznámilo, že sa v nedeľu ukrajinská turistka s 12ročným synom vydali spolu s egyptským sprievodcom potápať v národnom parku Rás Muhammad pri južnom cípe Sinajského polostrova.

 Veľká  panika 

Na skupinu zaútočil dvojmetrový žralok a zranení potom boli prevezení do najbližšej nemocnice. Úrady celú oblasť uzavreli. Ukrajinská agentúra pre turistický rozvoj oznámila, že 12-ročný chlapec je na jednotke intenzívnej starostlivosti a že sa pri chirurgickom zákroku jeho pažu zachrániť nepodarilo. Matka je zranená ľahko, sprievodca prišiel o nohu.

Keď stretnete žraloka, dajte mu ranu päsťou, radí dobrodruh Steve Lichtag

 Žraloky v Červenom  mori 

AP píše, že v minulých rokoch žraloky v Červenom mori pri egyptských brehoch útočili výnimočne. V roku 2010 ale jedného európskeho turistu pri Šarm aš-Šajchu zabili a niekoľko ďalších zmrzačili. Šarm aš-Šajch je jednou z najvyhľadávanejších turistických destinácií v Egypte, poskytuje únik z chladného zimného podnebie panujúceho v zime v Európe, píše AP. Populárna je potápanie k tamojším koralovým útesom.

Dievča pri šnorchlovaní „v dovolenkovom raji“ roztrhali tri žraloky, pred zrakmi jej rodičov!