Miriam Williamsová strávila takmer 15 rokov svojho života ako členka náboženskej sekty Deti Boha, ktorej vodca nútil všetky ženy, aby sa sexuálne oddávali mužom, pretože tým „dokazujú lásku božiu.“
River Phoenix

Sektu, ktorá mala v časoch svojej najväčšej slávy takmer 18 tisíc členov, viedol bývalý kňaz David Berg, ktorý si nechal hovoriť Mojžiš Dávid, alebo iba skrátene Mo. Svoje ovečky riadil pomocou písomných nariadení, nazývaných „Mojžišove listy“.
Členmi sekty sa v osemdesiatych rokoch stali napríklad aj gitarista skupiny Fleet wood Mac Jeremy Spencer, alebo mladý herec River Phoenix, ktorý zomrel na predávkovanie drogami a obaja jeho rodičia patrili k sekte.

Mojžiš Dávid tvrdil, že Boh bol smilník a ženy sa majú sexuálne poddať mužom, pretože sú „milujúcimi kurvami božími“. Dnes 45-ročná Miriam vstúpila nič netušiac do sekty ako osemnásťročná a podľa nej „nevidela nič zlé na tom, že musela spať s mužmi, pretože to bol prejav božej lásky. Považovala som sa za svätú prostitútku.“
V sídle komúny v štáte New York sa všetko začínalo vcelku nevinne, dennodenným štúdiom biblie. Tu sa Miriam zoznámila s dvadsaťročným členom sekty Calom, za ktorého sa vydala a mala s ním syna Thora. Po štyroch rokoch Mojžiš v jednom zo svojich listov napísal, že v sekte je málo žien a preto sa o ne musia všetci podeliť a nebyť sebeckí. Keď sa niektoré z manželiek podvolili, začali sa pravé sexuálne orgie – každý spal s každým.

Miriam sa potom aj s manželom presťahovala do komúny vo Francúzsku, kde sa stala členkou speváckeho zboru, ktorý mal za úlohu získavať peniaze. Sekta sa však stávala stále perverznejšou a Mo nútil ženy, aby spali aj cudzími mužmi. „Mali sme tak získavať ľudí pre vieru božiu,“ tvrdí Miriam. „Dávali sme svoje telá ako vojaci vo vojne.“ Jeden z manželov každý večer vyviedol 4-5 žien do nočného klubu a oni tam zvádzali mužov, aby im sexom preukázali božiu lásku.
Miriam Williamsová „Svätá prostitútka“ určite vo svojich osemnástich rokoch priťahovala mužov.

Potom sa Miriam rozviedla a odišla do ďalšieho sídla sekty, do Monte Carla, kde žila tri roky. Tam už ženy spávali s bohatými mužmi s jasným zámerom – získať od nich čo najviac peňazí. Miestna polícia však po troch rokoch celý „biznis“ zatrhla, sektu rozprášila a Miriam sa vydala za istého Taliana, tiež príslušníka sekty, s ktorým mala štyri deti. Potom sa vrátila do USA, kde sa vydala po tretíkrát a usadila sa ako matka rodiny v štáte Georgia.

Zo sekty vystúpila v roku 1988, keď niektorí jej členovia začali so sexuálnym zneužívaním detí. „Nechcela som, aby moje deti vyrastali v takomto prostredí,“ dodáva. Dnes je vyrovnaná so svojím osudom, na miestnej univerzite sa pripravuje na doktorantské skúšky zo sociológie a o svojich trpkých skúsenostiach so sektou Deti Boha sa rozhodla napísať knihu s názvom Nebeskí prznitelia. Hoci oficiálni predstavitelia sekty tvrdia, že sexuálne využívanie členiek sa skončilo už pred desiatimi rokmi, Miriam Williamsová tvrdí opak.
Spievajúce Deti Boha – sexuálna neviazanosť v mene najvyššom.
„Mo zomrel pred niekoľkými rokmi, ale Deti Boha stále prekvitajú. Ide im iba o moc a peniaze, pre ktoré sú schopní urobiť čokoľvek. Dokonca aj nútiť dievčatá a deti k prostitúcii – len aby sa peniažky kotúľali…“
(pm)
3499