Keď dvadsaťosem ročný Sofian Loho Dandel prijal jedného dňa telefonát od neznámej ženy, netušil, že si práve volá so svojou budúcou manželkou. Od sobáša dvojicu neodradil ani markantný vekový rozdiel.

Osemdesiatdvaročná Martha Potu z indonézskej provincie Severné Sulawesi si pomýlila číslo, keď jej to zdvihol mladý pracovník skladu z ostrovu Mantehage. Namiesto zavesenia sa s mužom na druhej strane začala rozprávať.

„Od tej doby sme spolu boli v neustálom kontakte. Nikdy predtým som ešte nemal vzťah a zamiloval som sa do nej. Vtedy som ešte nevedel, koľko jej je rokov,“ spomína Dandel.

Pravdu sa dozvedel po niekoľkých mesiacoch telefonických konverzácií, kedy sa dvojica konečne dohovorila na stretnutí. Vysoký vek jeho spoločníčky ho úprimne prekvapil. Aj napriek tomu sa ale rozhodol ju nakoniec požiadať o ruku.

Potu už raz vydatá bola, o svojho manžela prišla pred desiatimi rokmi. Deti jej odišli do Nemecka a Saudskej Arábie a ona na sklonku života zostala sama. „Modlila som sa k Bohu, aby mi dal ešte jednu šancu, a žiadala som o manžela, ktorý by sa o mňa dokázal postarať vo vysokom veku. Neočakávala som, že mi Boh vyberie niekoho, ako je Sofian,“ hovorí.

Dvojica dostala požehnanie aj od rodičov manžela. „Netušili sme, že snúbenica nášho syna je babičkou. Naozaj sme boli prekvapení, ale čo sme mohli robiť? Videli sme, ako veľmi sa milujú, takže sme s ich voľbou súhlasili. Nech sa stane, čo sa stať má,“ oznámila matka muža , šesťdesiatročná Magdalena.

Svadba prebehla tento rok vo februári. Dandel verí, že spolu dvojica bude tak dlho, ako im to Boh dovolí.