Jonathana zabil jeho vlastný pes, keď na neho zaútočil pri obzvlášť silnom epileptickom záchvate. Prehryzol mu hrdlo a spôsobil mu ďalšie zranenia. Podľa všetkého bol pes v strese, že pánovi niekto ubližuje – snažil sa ho ochrániť, namiesto toho sa ale sám stal príčinou jeho smrti!

Jonathan Halstead (†35) z anglického mestečka Shaw rád choval psov, tiež ale od svojich 11 rokov trpel vážnymi epileptickými záchvatmi. Hoci bral lieky, čas od času sa choroba ozvala. Kombinácia epilepsie a silného psa sa mu bohužiaľ stala osudnou.

29. januára sa so svojím oteckom Stephenom chystali zájsť do mesta. Bývali spolu v jednom rodinnom dome, preto bol otec pri tom, keď sa tragické udalosti zbehli.

„Vôbec mi nenapadlo, že by na neho niekedy mohol zaútočiť, mal vždy voči ľuďom bezproblémovú povahu,“ povedal pre Daily Mail zarmútený otecko. Kríženec stafordšírskeho bulteriéra s bullmastifom menom Bronson pánovi vraj nechcel ublížiť – snažil sa ho naopak ochrániť. Ale prehnal to.

Bojový francúzsky buldoček roztrhal majiteľku!

Akonáhle Stephen začul z prízemia povedomú ranu dopadajúceho bezvládneho synovho tela, vedel, čo to znamená. Hneď tiež zistil, že tentoraz sa deje niečo vážnejšie. „Keď som vošiel, pes bol strašne rozrušený a pokúšal sa Jonnyho zatiahnuť pod posteľ. Nikoho k nemu nepustil, zúrivo ho bránil, takže sa nedalo ani Jonnyho odtiahnuť z miestnosti,“ opísal infarktovú situáciu Stephen.

Bronson na pána vždy, keď dostal záchvat, štekal a snažil sa od neho dostať nejakú odozvu. Tentoraz bol ale oveľa viac rozrušený ako obvykle, záchvat zrejme prebiehal inak ako inokedy. Pes sa podľa otca mŕtveho snažil Jonathana ochrániť od okolia. Pretože si so situáciou neporadili ani privolaní záchranári, zavolali nakoniec políciu, ktorá psa zastrelila. Tou dobou ale bol už Jonathan mŕtvy. Mal od psa prekusnutí krk.

Kríženec buldoga roztrhal deväťročného chlapčeka, kým jeho matka žúrovala vonku s kamarátmi!

Sedemročného kríženca Jonathan vypiplal od šteňaťa. Jeho história ale nebola bez mráčika. Už v roku 2018 zaútočil na iného Jonathanova psa menšieho plemena, ktorému hovorili Saša. Bronson ho vtedy tak zriadil, že psíka museli nechať utratiť.