K hroznej scéne boli v sobotu v štáte Illinois privolaní policajti do jedného z domov vo Fox Lake neďaleko Chicaga. Na podlahe v zadnej časti obydlia uvideli na zemi mŕtvu Lisu Ursovu. Ako sa ukázalo, zaútočil na ňu jej francúzsky buldog, ktorého si vzala z útulku. Pôvodne bol vycvičený k boju a už skôr napadol ženinho priateľa.

Lisa Ursová (†52) bola milovníčka domácich maznáčikov, najmä psov, a aktívne podporovala útulky, rovnako ako organizácie zameriavajúce sa proti týraniu zvierat.
Nedávno si práve z útulku vzala miešanca francúzskeho buldočka, aby mu u nej bolo lepšie.
Jej láska sa nezastavila ani pred evidentným sklonom psa k agresivite. Podľa Daily Mail sa pes dostával často do potýčok s inými psami, a raz dokonca napadol aj Lisinho priateľa, s ktorým žila pod jednou strechou.
Žena prehliadala varovné znamenia. Agresívny pes pred časom napadol aj jej priateľa. Potom ju zabil.
Preto buldočka prechodne vrátila do útulku. Nevydržala to ale dlho a pes sa onedlho opäť preháňal po jej záhrade.
„Najviac rán nebolo na krku. Bolo ich veľké množstvo hlavne na rukách a nohách, čiastočne aj na trupe. Veľa stôp od uhryznutie, veľa škrabancov,“ povedal pre televíziu WGN koroner Howard Cooper.
„Nerád hovorím také veci, ale bol to skutočne brutálny útok. Ľudia majú predstavu, že od psov malých plemien im nič nehrozí. Lenže zabúdajú, že tie zvieratá majú obrovskú silu, predovšetkým v zhryze,“ dodal.
Ako uviedol server New York Post, krv Lisy Ursovej na sebe mali tiež jej dvaja psy. Jedine na border kólii vyšetrovatelia žiadne stopy telesnej tekutiny nenašli.
Zo súčasného stavu vyšetrovania vyplýva, že útok začal vo vnútri domu. Lisa sa pred psími tesákmi snažila utiecť na zadný dvorček domu, kde ju neskôr v krvi našiel jeden z jej priateľov.