Mengele v nemeckom laboratóriu! Šokujúce zábery týraných zvierat…

2250

Od chvíle, keď svet obleteli šokujúce zábery týraných zvierat v nemeckom laboratóriu, ubehli tri týždne a aj napriek sľubu veterinárnej správy, že všetko prešetrí, sa nič nedeje. Autori záberov preto zvyšujú tlak: Vedia vraj, že vedenie zamestnancom nariaďovalo falšovať výsledky testov!

Makaky pricvaknuté za krk do oceľových zverákov, krvácajúce a bez pomoci zanechané psy a mačky … Zo záberov natočených v laboratóriu spoločnosti LPT sa dvíha žalúdok aj silným náturám. Video z testovania účinkov liekov na zvieratách tajne nasnímali niekdajší zamestnanci laboratória.

 Živé za  mŕtve 

A kauze teraz pripísali ďalšiu kapitolu tvrdením, že utrpenie zvierat bolo vlastne úplne k ničomu. „Nútili nás upravovať výsledky testov, v správach spätne meniť množstvo podaných dávok, a dokonca nahrádzať zvieratá, ktoré v dôsledku testov zomrela, živými. To všetko bez informovania klienta, ktorý si testy medikamentov zadal. Všetko bolo robené len preto, aby produkt prešiel!“ Šokuje tvrdením jeden z nich.
Aktivisti pod rúškom anonymity vyspovedali aj niekdajšiu členku vedenia LPT. „Dostávala som dáta, ktoré nespĺňala požadované hodnoty. Na mne bolo, aby som ich sfalšovala: Doslova mi hovorili: Ohni to tak, aby čísla vyhovovali,“ tvrdí.

 Ohrozili  ľudí? 

AK hovorí pravdu, ide o mimoriadne závažný škandál. Veď laboratórium LPT blízko Hamburgu je zameraná na testy liekov a ich toxikologické skúšky – inými slovami: Na zvieratách skúma mieru jedovatosti jednotlivých substancií a to, aká dávka jedu môže byť pre človeka smrteľná. Môže to teda znamenať, že LPT pod vidinou zisku nielen týrala zvieratá, ale do budúcna aj riskovala zdravie a životy ľudí …

 Firma LPT všetko  popiera 

Firma LPT vydala vyhlásenie, v ktorom falšovanie popiera: „Toxikologické testy môžu zriedkakedy viesť k nečakaným úmrtiam. Keď sa tak stane, dávky sa zníži a prípad sa zdokumentuje a nahlási. Informácie alebo dôkazy o údajnom falšovaní nám nie sú známe. Fakticky je niečo také nereálne vzhľadom k prísnemu kontrolnému systému vyžadovanému našou spoločnosťou.“