Orangutanka mala v sebe 74 striel. Kvôli bolesti sa nemohla starať o mláďa, ktoré zahynulo

607

Orangutanku menom Hope žijúcu v provincii Aceh v Indonézii, niekto 74krát postrelil vzduchovou puškou. Kvôli mučeniu oslepla a takisto utrpela zlomeninu kľúčnej kosti, rezné rany a modriny. Kvôli zraneniam sa nedokázala postarať o svoje jednomesačné mláďa, ktoré zomrelo na podvýživu. Už nikdy nebude schopná vrátiť sa späť do prírody.

Tridsaťročnú orangutánku menom Hope našli dedinčania v sobotu 9. marca na farme v provincii Aceh v Indonézii aj s úplne dehydrovanými jednomesačnom mláďaťom. Ležala vraj schúlená na lesnom poraste. Podľa slov veterinárky Yenny Saraswatiovej sa stala obeťou surového útoku, ktorý ju pripravil o zrak. Röntgen ukázal, že mala v sebe 74 diaboliek zo vzduchovej pušky, z toho 4 v ľavom oku, 2 v pravom.

TOP: Orangutany v zoo v Miami zvládajú iPady i počítačové tablety

Takisto utrpela zlomeniny kostí, rezné rany a modriny. Zranenie jej spôsobili násilníci, ktorí na ňu zaútočili úplne bezdôvodne. Šéf provinčnej záchrannej stanice Sapt Aji Prabowo povedal, že mláďa zomrelo na podvýživu, keď sa ich záchranári snažili transportovať na veterinárnu kliniku na Severnej Sumatre. „Tí ľudia, ktorí ich mučili, sú skutoční barbari.“

Ochrancovia prírody chcú zriadiť rezerváciu pre jedného vzácneho orangutana

Veterinárka Saraswatiová povedala, že Hope podstúpila v nedeľu operáciu kľúčnej kosti a zotavuje sa. „Dostane sa z toho, ale nebude už schopná sa nikdy vrátiť do divočiny,“ oznámila veterinárka. Tiež povedala, že v priebehu operácie nevybrala ani jednu z diaboliek, keďže prioritou bolo zafixovať kľúčnu kosť a predísť hroziacej infekcii.

Samičku orangutana predávali v bordeli farmárom na sex, za dve eura!

Konflikty medzi ľuďmi a orangutany vzrástli potom, čo priemyselne spoločnosti pre spracovanie dreva, papiera a palmového oleja neustále zmenšujú prirodzené prostredie výskytu orangutanov v divočine. Vládni úradníci teraz pátrajú po páchateľoch tohto šialeného útoku.