Pes vážiaci 45 kilogramov zaútočil v kempe v juhozápadnom Anglicku na deväťročného chlapca. Boli spolu cez noc zatvorení v karavane, zatiaľ čo matka sa neďaleko od neho dobre bavila. Matka aj majiteľka psa si odniesli od súdu tresty. Psa, ktorý už skôr pohrýzol jedno dieťa, polícia utratila.

Bolo to scéna, ktorú bude mať Tawney Willisová (31) pred očami už do konca života. Okolo 4. hodiny rannej prišla skontrolovať svojho syna Franka MacRitchieho (†9) do ich karavanu. Celú noc predtým žúrovala s kamarátmi vo vedľajšom karavane – počúvali hudbu, pili alkohol a šnupali kokaín. Na svojho vlastného syna si ale spomenula neskoro. Našla ho v kaluži krvi. Vedľa stál celý od krvi obrovský pes jej kamarátky Sadie Totterdellové (29), napísal Daily Mail.

K tragédii došlo v apríli 2019 v kempe v blízkosti mestečka Looe. Zviera sa volalo Winston a jednalo sa o veľmi silného, ​​45 kilogramov vážiaceho kríženca amerického buldoga sa staffordshirským bulteriérom.

Matka mala sex s pitbulom a potom obesila svoje dve deti (†4 a †8).

Nie je jasné, čo sa presne v karavane odohralo. Na súde ale zaznelo, že niekoľko hodín pred útokom Frankie psa tresol po ňufáku, čo sa zvieraťu nepáčilo. Isté je, že pes v noci na dieťa zaútočil, a hoci sa chlapec snažil brániť, zraneniam podľahol. Pitva na jeho tele odhalila celkom 54 uhryznutie, hlavne na krku, hlave a hrudníku. Na hlave mal veľkú 14 krát 15 centimetrovú ranu.

 Majiteľka psa chcela  utiecť 

Keď si Willisová uvedomila, čo dopustila, začala vykrikovať „moje dieťa, moje dieťa,“ pomôcť mu ale už nemohla. Majiteľka psa sa ešte pred príchodom polície zbalila, sadla na vlak a zmizla. Polícia ju však čoskoro chytila. „Je v poriadku? Je to moja chyba, je to môj pes,“ povedala žena pri zatýkaní. Zviera zabijaka polícia následne odchytila ​​a utratila. Majiteľka okrem 3 rokov väzenia dostala 10-ročný zákaz chovať psov.

Scéna ako z hororu! Rodičia sa predávkovali, šesťročná dcérka zostala dom sama s pitbulom. Pes pred ňou zožral otcovi tvár!

„Nechať Frankieho samotného s tak obrovským a potenciálne veľmi nebezpečným psom bol holý nerozum,“ povedal sudca Simon Carr, ktorý rozsudok nad oboma ženami vyniesol.

Pozostalá rodina je z tragédie stále veľmi nešťastná. „Bol to úžasný chlapec – milý, stále veselý, všetci okolo neho ho milovali. Žiaden rozsudok nebude dosť dlhý,“ hnevá sa chlapcova teta Danielle McRitchieová. „Ani dnes, ani zajtra, a vôbec nikdy im naša rodina neodpustí, že ho nechali v karavane s tým psom, ktorého sotva poznal,“ zdôraznila.