Vražedný útok na škole vo Vrútkach! Jaroslav sa obetoval, aby ochránil deti pred maniakom

1416

Hrdina Slovenska. Učiteľ a zástupca riaditeľky školy vo Vrútkach Jaroslav Budz sa postavil šialenému mladíkovi Ivanovi (†22), ktorý sa rozhodol vtrhnúť do školy a zabíjať! Obľúbený pedagóg za to zaplatil cenu najvyššiu. Ľudia ľutujú straty obľúbeného pedagóga a premiér chce jeho statočnosť oceniť vyznamenaním.

Útok mladého muža Ivana (†22), ktorý v škole vo Vrútkach napadol nožom päť ľudí, otriasol vo štvrtok dopoludnia celou krajinou. Muž nožom dobodal deti i dospelých, medzi nimi aj riaditeľku školy, ktorú napadol ako prvú. Ona a jeden desaťročný žiak, sú naďalej vo veľmi vážnom stave.

Po tragickej udalosti zostali dvaja mŕtvi. Prvým je učiteľ matematiky a chémie Jaroslav Budz. Bol aj zástupcom riaditeľky, medzi svojimi žiakmi bol obľúbený. Druhou obeťou je samotný útočník, ktorý sa dal na útek, dostihli ho ale policajti, ktorí ho zastrelili.

 Obľúbený matikár  Jaroslav 

Bol to zrejme práve obľúbený matikár Jaroslav, kto zabránil v ďaleko väčšiu tragédiu. Keď Ivan (†22) vstúpil do prvej triedy, kde napadol riaditeľku a dve deti, ozval sa hluk. Jaroslav pribehol, aby deťom v triede pomohol! A práve jeho spontánny hrdinský čin sa mu stal osudným. Šialený útočník mu zasadil bodné rany, ktorým na mieste podľahol.

 Spomienková akcia pri  škole 

Niekoľko hodín po útoku sa pri škole zišlo niekoľko študentov a obyvateľov mesta. Prišli k miestu nešťastia zapáliť sviečky a položiť kvety. „Všetkých nás to veľmi zobralo. Spolužiakov, kamarátov, Vrútočanov. Spontánne sme si začali písať a založili na sociálnej sieti spomienkovú akciu. Informovali sme ľudí, že sa bude konať. Je to veľmi smutná vec. A sme dojatí, že prišlo toľko ľudí zapáliť sviečky a uctiť jeho pamiatku,“ povedal pre tvnoviny.sk bývalý študent školy Matej.

 Štátne  vyznamenanie? 

Premiér Igor Matovič nazval Jaroslava hrdinom. „Obetoval svoj život, aby zachránil životy detí a učiteľov. Česť jeho pamiatke,“ napísal.

Neskôr dodal: „Skvelého učiteľa Jaroslava Budza, ktorý obetoval vlastný život, aby zachránil životy iných, oficiálne navrhnem pani prezidentke na udelenie štátneho vyznamenania In Memorian.“ Ku statusu pridal # HrdinoviaNeumierajú.

„Úprimnú sústrasť a česť hrdinom. Bola to nesmierna odvaha,“ napísal Pavol pod príspevok premiéra Slovenska Igora Matoviča. „Nie je väčšie obete, než keď dáš život za svojich priateľov … úprimnú sústrasť,“ pridáva sa Ľubo.

Dvaja mŕtvi po útoku v škole vo Vrútkach! Vraždil bývalý žiak!

 Stav riaditeľky sa  zhoršil! 

Ďalších zranených sa našťastie podarilo zachrániť. Ešte ale nemajú vyhraté. Chlapec (10), ktorého útočník bodol do brucha a ramena, je vo vážnom stave v nemocnici. Utrpel mnohopočetné bodné poranenie hrudníka a brucha.

Horšie je na tom ale riaditeľka školy, na tú muž s nožom zaútočil veľmi kruto! „Pani učiteľku museli reoperovať, jej stav sa zhoršil. Je ale v stabilizovanom stave, v rámci reoperácie lekári riešia komplikácie bodných poranení,“ povedal pre portál Tvnoviny.sk minister zdravotníctva Marek Krajčí.