Otrasný útok pomäteného muža sa odohral vo Vrútkach. Na základnej škole mal niekoľko ľudí, vrátane žiakov i pracovníkov školy, napadnúť neznámy muž. Dvaja ľudia hrôzu neprežili. Polícia agresora na mieste zastrelila! Útočník, ktorým bol 22-ročný Martinčan, dobodal ešte ďalšie dve dospelé osoby a dve deti, všetci boli prevezení do nemocnice v neďalekom Martine. Aký bol motív jeho činu, zatiaľ nie je jasné.

Útočník zabil zástupcu riaditeľky školy, ktorý sa snažil zabrániť mu vo vstupe do školy. Zranil dve deti a dve dospelé osoby, všetci sú na ošetrení v martinskej nemocnici, Zranená je jedna z učiteliek, ktorá má bodné rany na hrudníku a bruchu a riaditeľka školy. V nemocnici sú aj dve deti, jedno z nich má bodné rany na hrudníku a bruchu, druhé má rezné rany. Zranení boli aj policajti. Útočníkom bol údajne bývalý žiak školy, ktorý nikdy nebol problémový. Podľa svedkyne z miesta udalosti išlo o muža, ktorý mal v škole zásobovať automaty s občerstvením. „Nikto mu neotváral dvere, tak ich vyrazil, rozbil ich a začal bodať nožom“ opísala situáciu svedkyňa.

Foto: Polícia SK

Podľa informácií Markízy sa dovnútra dostal útočník tak, že vykopol dvere. Zástupcu riaditeľky školy zabil po tom, ako sa mu snažil zabrániť, aby sa pohyboval po škole. Následne vošiel do triedy, kde ťažko zranil učiteľku a dve deti, potvrdil policajný prezident Milan Lučanský.

„Voči dospelému útočníkovi použili policajti donucovacie prostriedky – zbraň, potom útočník zahynul,“ uviedla polícia. Televízia TA3 uviedla, že zranení boli aj dvaja policajti. Tí podľa reportéra stanice útočníka zabili asi 300 metrov od školy, keď sa z miesta činu snažil utiecť. Svedkovia popísali, že polícia páchateľa naháňala v uliciach neďaleko školy, potom začuli výstrely. Situácia už je podľa polície pod kontrolou.

Streľba v bratislavskej posilňovni! Ozbrojený útočník zranil najmenej jedného človeka

Na miesto smeruje posttraumatický tím a tiež policajný prezident Milan Lučanský, minister vnútra Roman Mikulec, minister školstva Branislav Gröhling aj predseda parlamentu Boris Kollár. Premiér Igor Matovič, ktorý je teraz na stretnutí šéfov vlád Vyšehradskej štvorky (V4) na južnej Morave, vyjadril pred novinármi nad útokom ľútosť. Český premiér Andrej Babiš na twitteri oznámil, že s kolegami z Poľska a Maďarska vyjadril Matovičovi sústrasť.

Útočník v USA zastrelil dvoch stredoškolákov. Sám už je tiež mŕtvy