Divné úmrtia 35: Mladík z Berlína sa pokúsil utopiť priateľku bez toho, aby vedel plávať!

583

O mŕtvych len dobre, hovorí príslovie. Organizátori súťaže, v ktorej sa udeľuje Darwinova cena za najhlúpejšiu smrť, si však so spomínaným príslovím hlavu nelámu. Tento rok teda opäť vyhlásili víťazov, ktorých verejnosť vybrala v internetovom hlasovaní

Devätnásteho decembra 2017 sa istý milenecký pár na prechádzke po Berlíne silne rozhádal. Nebolo by na tom nič divné, keby však mladík po roztržke nezhodil svoju milú do rieky. Aby sa uistil, že je mŕtva, vrhol sa za ňou do vody. Vec však mala zásadný háčik – ohrdnutý milenec nevedel na rozdiel od svojej partnerky plávať. Dievča sa teda nakoniec dostalo na breh a okrem psychického otrasu z udalosť si odniesla len podchladenie. Horšie sa viedlo mladíkovi pôvodom z Afganistanu: Upadol do kómy a už sa neprebral. Aby bola absurdnosť situácia dokonaná, zomrel 14. februára, na sviatok zamilovaných.

Divné úmrtia 34: Krásnu Nasťu zabil elektrický prúd, keď jej spadol mobil do vane

Ako dodáva komisia, ceny obvykle udeľuje iba v prípade, že ujmu okrem protagonistu neutrpí iná nevinná obeť. V tomto prípade však urobila výnimku: Dievča, ktoré sa plne zotavila, totiž bude žiť ďalej a bez onoho „darwinovského hlupáka“ sa jej bude dariť oveľa lepšie.