Keď sa kúpala vo vani, použila mobil. Nanešťastie bol kvôli nabíjania pripojený do elektrickej siete. Krásnej Anastasii Scherbininovej (†25) z ruského Novosibirsku spadol nedopatrením do vody a prebil ju, to ju stálo život.

„Išla pred spaním do vane a vzala si so sebou chytrý telefón,“ citoval web Daily Star vyhlásení polície. „Bol takmer vybitý, takže použila nabíjačku, aby nebola bez chytrého telefónu, aj keď sa práve kúpala. Telefón sa jej vyšmykol a bola zasiahnutá elektrickým prúdom. Okamžite zomrela,“ uvádza sa v ňom ďalej.

Divné úmrtia 21: Školáčke uprostred noci v posteli vybuchol mobil. Bola na mieste mŕtva

 Prípad vyšetruje  polícia 

Strážcovia zákona sa prípadom zaoberajú aj naďalej. Ruské úrady bijú na poplach a varujú mladých ľudí, aby si nenabíjali mobilné telefóny v blízkosti vane. Ide totiž už o niekoľkú tragickú smrť podľa stále rovnakého scenára. Tento rok v januári zomrel ešte len dvanásťročný syn bloggerky Anastasie Sosnovskej.

Keď si nevypnem mobil, spadne lietadlo, myslí si každý piaty pasažier

Keď sa kúpal, nedopatrením mu spadol z kraja vane jeho iPhone 4 do vody. Vzhľadom k tomu, že prístroj bol tiež pripojený na nabíjačke, stretol ho rovnaký osud ako Nasťu. O mesiac neskôr bola nájdená v ruskom Archangeľsk mŕtva vo vani krásna predavačka Olesya Semenova (†24).

 Ďalšie obete obdobných  incidentov 

Aj ona doplatila na dobíjanie mobilu počas kúpania vo vani. Medzi ďalšími obeťami obdobných incidentov z východu sú školáčka Anna K. (†15) z Moskvy, šampiónka bojových umení Irina Rybníková (†15) zo sibírskeho Bratska a pokrová hviezda Liliya Noviková (†26), ktorá bola označovaná za matematického génia.

Na prepašovanie mobilných telefónov do väzenia použili luk a šípy