Ako odpadky vyhodil v Beňovech pri Kladne majiteľ svoju fenku (asi 4). U popolníc ju tam našla miestna žena. Zúboženého, vychudnutého, vypĺznutého kríženca, s ranami po tele, mala navyše papuľku oviazanú lepiacou páskou, takže nemohla jesť, piť ani štekať. Otrasný prípad už rieši polícia.

Nálezkyňa Marcela Koupšetová v prvej chvíli vôbec nepoznala, že ide o psa. „Myslela som si, že je to jazvec. Až keď som prišla bližšie, videla som, že je to pes, zúbožený, nahrbený, prikrčený pri kontajneroch,“ povedala.

Fenku, ktorá sa pokúsila utiecť do krovia, nakoniec odchytila. „Bola smädná, nikdy som nevidela tak smädného psa, a vyhladovaného, presvitali jej všetky rebrá. Po celom tele mala navyše rany mokvavé a krvavé,“ opísala s tým, že keď jej došlo, že ide o fenku, ktorú ktosi odsúdil k pomalej, krutej smrti, okamžite jej uvoľnila pásku na ňufáku a privolala mestských policajtov.

 Kto jej  ublížil? 

Strážnici nechali sučku vyšetriť u veterinára a potom ju previezli do klatovského útulku, kde dostala meno Nelinka. Stará sa tam o ňu vedúca Miloslava Šeflová, ktorá nechápe, prečo niekto s fenkou tak kruto zaobchádzal. „Prečo si niekto kupuje živého tvora, keď k nemu nemá cit? Čo je to za človeka, ktorý dokáže takto ublížiť,“ nechápala.

Keď surové monštrum necháte vychovávať dieťa, ktoré nakoniec utýral na smrť! Opísal týranie Marečka († 2) Mlátenie, až striekala krv, a jeho posledné chvíle

 Už sa  mazná 

V čase nálezu bola Nelinka veľmi apatická, teraz už ju všetko zaujíma a užíva si maznanie. „Nelinka je úžasná sučka, sučka maznáčik, sučka, ktorá si nezaslúžila takéto zaobchádzanie,“ uviedla vedúca s tým, že teraz je sučka v liečení, kŕmiť ju musia ako šteňa niekoľkokrát denne.

Kedy už skončí týranie psov v rómskych osadách? Kvôli vážnej kožnej chorobe šteňa takmer ubili na smrť

 Zas bude  veselá 

Podľa vedúcej útulku mala Nelinka veľké šťastie, že na ňu narazila práve pani Marcela. Pohotoví boli podľa nej aj strážnici. „Obom ďakujem za rýchly zásah, za snahu, aby sučka bola čo najskôr v bezpečí,“ povedala. Nelinka je podľa nej bojovníčka. „Má obrovskú snahu, bude z nej opäť veselá a suprová psia slečna,“ dodala.

Psíka majitelia priviazali k balvanu a hodili ju do rieky. Po záchrane hľadá nový domov

 Je to  týranie 

Prípadom sa už zaoberá polícia, ktorá už má údajne stopu vedúcu k majiteľovi nebohého zvieraťa. „Sučka bola nájdená so znakmi týrania,“ potvrdila policajná hovorkyňa Dana Ladmanová s tým, že prípad teraz preverujú policajti z oddelenia hospodárskej kriminality. „Zahájili úkony trestného konania pre podozrenie zo spáchania prečinu týrania zvierat,“ dodala.