Aj Čína má svojho „Jacka Rozparovača“, je ním sériový vrah Kao Čcheng-jung († 53), ktorému tamojšie médiá prezývajú Jack Rozparovač. Zločinec 28 rokov unikal polícii, pred dvoma rokmi bol ale zatknutý, odsúdený a dnes bol popravený. Trest prišiel viac ako 30 rokov po jeho prvej vražde, Kao má na svedomí 11 žien a dievčat, informovala stanica BBC.

Kao svoju prvú vraždu spáchal v máji 1988 v meste Paj-jin v severozápadnej provincii Kan-sun. Vraždiť začal v rovnakom roku, kedy sa mu narodil prvý syn. Jeho zločiny boli brutálne, vždy postupoval podľa rovnakého scenára. Svoje obete prenasledoval domov, kde ich znásilnil a zabil. Následne zohavil ich tela – Kao ženám odrezával časť genitálií, a nakoniec ich ešte okradol.

 Telá  zohavoval 

Jeho prvú obeť, dvadsaťtriročná žena, skončila s 26 reznými a bodnými ranami, príčinou smrti bolo podrezané hrdlo. Ženy a dievčatá z Paj-jinu, najmä tie, ktoré bývali samy, žili roky v strachu. Na uliciach sa pohybovali len v doprovode svojich mužských príbuzných alebo priateľov. Vrah polícii unikal a prípad úplne ochromil oblasť, zvlášť potom, čo bolo zavraždené osemročné dievčatko, tá sa stala Kaovou najmladšou obeťou.

V roku 2002 vraždy prestali, vyšetrovatelia ale nemali jedinú stopu, ktorá by im pomohla. Preskúmali 230 tisíc odtlačkov prstov. O rok neskôr bol ale za drobný priestupok zatknutý Kaov strýko, ktorý dal polícii vzorku DNA. Vykonané testy dokázali, že sa vzorka čiastočne zhoduje s DNA odobraté z tiel obetí. Páchateľom podľa polície musel byť príbuzný zatknutého muža.

 Vraha identifikovali vďaka  DNA 

Kao bol zadržaný v roku 2016 vo svojom obchode s potravinami, ktorý v Paj-jinu prevádzkoval. Žil „usporiadaným“ rodinným životom malého podnikateľa s manželkou a dvoma deťmi. Súdny proces skončil v minulom roku trestom smrti. Kaove vraždy súd označil za „odporný zločin“.

Forenzný technik Čang En-wej uviedol, že bol Kao počas všetkých pojednávaní veľmi pokojný a predložené dôkazy nereklamoval. „Vedel, že tento deň raz príde. Neprišiel so žiadnou veľkou obhajobou,“ Čang dodal, že sa Kao proti rozsudku ani neodvolal.

Je tomu už 130 rokov čo Jack Rozparovač brutálne zabil svoju prvú obeť. Dodnes sa nevie, kto to bol

Jediné, proti čomu Kaov obhajca Ču Aj-ťün vystúpil, bolo tvrdenie, že si jeho klient ako obete vyberal iba ženy a dievčatá s dlhými vlasmi oblečené v červenom. Správu o vykonaní popravy potvrdila dnes čínska prokuratúra, nie je jasné, či Kao dostal smrtiacu injekciu, alebo bol zastrelený.

Meghan Markle je príbuzná so sériovým vrahom Holmesom. A možno aj s Jackom Rozparovačom