Jeden prúser, hoci aj neúmyselný, a Jiří Kajínek (58) môže skončí znovu v kriminále. A rovno na doživotie! Minulý týždeň bol tento niekdajší najznámejší český väzeň od návratu do basy len 10 centimetrov! Pred jeho luxusné mercedes totiž skočila chodkyňa …

Táto dráma sa podľa Kajínka odohralo v Brne. „Išiel som päťdesiatkou, a zrazu sa mi kúsok pred autom objavila mimo prechod nejaká chodkyňa. Dosť som sa vyľakal,“ hovorí Kajínek. Jazdí luxusným mercedesom za 140 tisíc eur a ten má presne na tieto prípady šikovnú vychytávku.

Kajínka zatiahol do nájomné vraždy brnenského pornokráľa. Na súde odzneli šokujúce dôkazy

„Keď vám niekto skočí pod auto, aktivuje sa brzdný systém a auto sa samo zastaví. Takže sa tie dve tony naraz na mieste zapichli a bol som len 10 centimetrov od tej pani,“ opísal celú záležitosť Jiří Kajínek s tým, že sa mu žena ani neospravedlnila. „Šla ďalej, ako by sa nechumelilo,“ podotkol Kajínek.

 Strach z  trestu 

Chvíľu potom mu došlo, že by sa mohol do väzenia vrátiť. „Keby som mal obyčajné auto, tak by som ju zrazil. Je mi jasné, že by som nestačil reagovať,“ myslí si Kajínek a hovorí, že aj kvôli niečomu takému by mohol skončiť v base. „Keby sa tej žene stalo niečo vážne, mohol by som sa dostať do problémov. Trebárs by mi mohli povedať, že je to moja vina, že som mal prispôsobiť jazdu tomu, aby sa to nestalo,“ myslí si Kajínek.

 Ako je to s  podmienkou? 

Jiří Kajínek dostal 23. mája 2017 od prezidenta Miloša Zemana milosť. Avšak tá má podmienku: Kajínek sa nesmie po dobu siedmich rokov dopustiť žiadneho trestného činu! Inak sa na doživotie vráti za mreže. Budúci týždeň v sobotu bude mať bývalý väzeň za sebou 21 mesiacov na slobode, teda jednu štvrtinu doby podmienky.

Ako si žije na slobode Kajínek, muž odsúdený za dvojnásobnú vraždu?

 Už raz  búral 

Po prepustení z kriminálu je Kajínek neustále za volantom. „Stále cestujem. Aj preto som si musel zaobstarať pohodlné auto. Vlani som najazdil 60 tisíc kilometrov,“ hovorí Kajínek, ktorého priemer je tak cez 160 kilometrov každý deň. Niekoľkokrát mu už prišla pokuta za rýchlu jazdu. Raz ho policajti chytili priamo pri priestupku, a preto dostal aj trestné body. Ďalšie body mal predvlani v Plzni kvôli nehode. Nedal prednosť v jazde a nabúral Fabiu. Aj vtedy bol jednou nohou v kriminále. Búračka sa však zaobišla bez zranení.

 Zaobstará si  kameru 

Masážne sedadlá, spätnú kameru, monitorovania vozidla, samozatváracie kufor či vyhrievaný volant. To všetko má Kajínek vo svojom luxusnom aute. Chýba mu však palubný kamera, ktorú si pritom môže kúpiť snáď každý. „Vadí mi, že z nej vedú drôty, preto ju nemám. Lenže po tejto skúsenosti si ju budem ale musieť kúpiť,“ myslí si Kajínek.

Omilostený vrah Kajínek pôjde späť do väzenia? 

 Pôjde k  súdu 

Meno Kajínka sa často skloňuje na Krajskom súde v Brne v súvislosti s Josefom K. (28). Ten čelí obžalobe z pokusu o vraždu. Potom, čo sa pokúsil zabiť manžela svojej milenky, vraj žiadal v esemeskách Kajínka o pomoc. „Vtedy sa na mňa nalepil a ponúkal mi kšefty. Aby som s ním vraj točil videa,“ hovorí Kajínek. Polícia ho pred časom kvôli Jozefovi K. vypočula, na súde však zatiaľ nebol. „Aj keď tam skloňujú moje meno, nebol som tam predvolaný. Ide to mimo mňa,“ hovorí Kajínek.