Ponurý Londýn koncom leta 1888. Ľahké ženy postávajú pod lampami a čakajú na svojho prvého kunčafta. Niekde z temného kúta ich pozoruje vysoká mužská postava. Vyberá si svoju prvú obeť, prostitútku a matku piatich detí Mary Ann Nicholsovú. Potom udrie. Prereže jej hrdlo a zohaví jej telo.

Zmizne znovu do tmy a takto zaútočí v priebehu niekoľkých mesiacov ešte najmenej štyrikrát (nad presným počtom obetí je závoj dohadov). Štvrť Whitechapel je na nohách, všade okolo sa šíri strach, hnus a zdesenie. A vrah sa medzitým vysmieva paralyzovanej polícii.

Od prvej vraždy Jacka Rozparovača ubehlo už 130 rokov.

Identita záhadného vraha známeho pod prezývkou Jack Rozparovač nebola nikdy odhalená. Áno, existujú dohady, dokonca sa traduje, že išlo o zvrhlého prisťahovalcov z Poľska, ale potvrdené to nikdy nebolo. Celkom zabil päť žien a traduje sa, že ešte ďalšie štyri (u tých sa to ale nevie iste). Vraždy mali u polície pracovný názov „vraždy vo Whitechapel“.

Sériový vrah, ktorý sa stal záhadou kriminalistiky, sa vyžíval v ostrých nožoch a pitvania prostitútok. Miesta činu bola len pre silné žalúdky. Najprv totiž ženy podrezal a potom ich pozdĺžne rozpáral. Vždy rovnaký vzorec. Vždy rovnaký koniec. Strašná brutalita a zlosť, s ktorou tela zohavoval, sa len tak nevidí. Isté je, že išlo o psychicky veľmi narušenú osobnosť.

Pri vražde druhej prostitútky Annie Chapmanovej vraj dokonca z tela vyrezal maternicu! Jack Rozparovač sa bavil a svojou brutalitu stupňoval. Treťou zabitou a znetvorenou sa stala Elizabeth Strideová. Na tú vrah v čiernom plášti nemal toľko času, bol totiž vyrušený.

Traduje sa, že vraj poslal Centrálnej spravodajskej agentúre výsmešný list, kde si robil žarty z vyšetrovateľov a ich neschopnosti. Písaný bol, ako inak, atramentom vo farbe krvi. Jack Rozparovač v ňom tvrdí: „Z poslednej prácičky mi zostalo trochu červeného matrošu, schoval som si ho do fľaše od piva, lenže keď som ním chcel písať, tak to nešlo. Ale červený atrament je taktiež , myslím, v pohode, haha.“ Vraj nabudúce pošle polícii uši obete.

Ako napísal, tak i urobil. Správy, ktoré najprv nikto nebral vážne, začali byť seriózne. Telo štvrtej obete Catherine Eddowesové totiž naozaj ucho nemalo.

Historik tvrdí, že Jack Rozparovač utiekol do Austrálie, kde našiel svoj koniec

Naposledy udrel 9. novembra. Zabil Mary Jane Kellyovovou v jej londýnskom byte. Mal na ňu dostatok času, takže si viete predstaviť, ako muselo vyzerať miesto činu. Hrozne … znetvoril ju tak, že identifikácia bola skoro neuskutočniteľná. Okrem toho jej vyrezal z tela nejaké vnútornosti, porezal ju aj na vonkajších častiach.

Jack Rozparovač bol Poliak. Usvedčili ho 126 rokov staré spermie!

Nebol nikdy chytený. Hoci sa okolo neho vytvorila takmer kultovú aura. Nikto nič nevedel a nevidel. Svoje tajomstvo si tak odniesol do hrobu.