Historik tvrdí, že Jack Rozparovač utiekol do Austrálie, kde našiel svoj koniec

3489

Identita možno najslávnejšieho masového vraha histórie Jacka Rozparovača nebola nikdy spoľahlivo potvrdená. Teraz prichádza anglický historik Mike Covell, ktorý tvrdí, že pozná nielen vrahovo meno, ale tiež vie, ako skončil.

Jack Rozparovač sa podľa Covella volal Fred Deeming. Ten bol obesený v austrálskom Melbourne kvôli tomu, že zabil dve svoje predchádzajúce manželky a štyri deti. Už vtedy sa špekulovalo, či nebol Jackom Rozparovačom. Covell prešiel historické archívy v Londýne a v Austrálii a dospel k záveru, že bol.

Fred Deeming

Deeming skutočne v Londýne stál na súde, pretože sa ocitol medzi podozrivými z masových vrážd. Nič mu ale nebolo preukázané, a tak zmizol z Londýna a uchýlil sa do Hullu na východe Anglicka. Tu sa potom oženil s Nellie Matthesonovou. Vydával sa za bohatého austrálskeho rančera, avšak po niekoľkých rokoch bol uväznený pre podvody. Keď ho po deviatich mesiacoch prepustili, čoskoro sa neďaleko väznice našla mŕtvola istej sedemnásťročnej Mary Jane Langelyové. Niekto jej podrezal hrdlo.

Deeming navštívil svoju prvú ženu, ktorá sa ho snažila vydierať, zatiaľ čo bol vo väzení. Zabil ju aj jej štyri deti a mŕtvoly uložil do cementu v podlahe kuchyne. Potom sa zoznámil a oženil s dvadsaťpäťročnou Emily Natherovou a spoločne utiekli do Austrálie. V Melbourne ju však stihol rovnaký osud ako ostatné ženy. Deeming ju udusil na Štedrý deň roku 1891. To už bolo príliš a Austrálčania ho čoskoro zatkli. V jeho dome bolo nájdené množstvo nožov, sekier a mečov. Deeming bol za vraždy obesený.

Nielen Mike Covell, ale aj mnoho ďalších ľudí dodnes považuje Deeminga za Jacka Rozparovača. Podľa Covella bol preukázateľne v Londýne v čase, keď tam Jack Rozparovač páchal svoje hrozné vraždy. Podľa svedkov si vždy kupoval hromady novín práve v dňoch, keď sa stala nejaká z vrážd. Za Jacka Rozparovača považuje Deeminga napríklad aj bývalý detektív a forenznú vyšetrovateľ Robin Napper. Všetky dôkazy podľa neho jednoznačne ukazujú na Deeminga. Vyzerá to, že Jack Rozparovač nakoniec svojej spravodlivosti neunikol, len jej došiel v inej krajine.