Slovan doma hostil zatiaľ najťažšieho súpera, Lokomotiv Jaroslavľ

1379

Zápas otvoril slávnostným vhadzovaním kapitán „belasých“ majstrov Československa zo sezóny 1978/79 Milan Kužela.

Začiatok zápasu od prvých sekúnd sľuboval, že to bude rýchly, tvrdý a vyrovnaný zápas. Žiaľ len v prvej tretine to bol vyrovnaný zápas. Už v prvej minúte bol vylúčený hráč hostí, čo veľa nechýbalo na strelenie prvého gólu z hokejky Gélinasom, Salákovi sa podarilo puk vyškrabal až z bránkovej čiary. Prvý gól zápasu padol ale v 10 minúte do Čiliakovej bránky. Slovanistom sa nepodarilo využiť ani jednu z troch presiloviek. Na streli na bránku bola ešte prvá tretina vyrovnaná 10/11

Druhá tretina už priniesla iný obraz hry, v nej boli hostia jednoznačne lepší, mali veľkú streleckú prevahu no i napriek tomu že sa podarilo Michalovi Sersenovi v 34 minúte vyrovnať stav na 1:1. V tých chvíľach hrali domáci lepšie, dostali hostí aj pod tlak, ale druhý gól nevyťažili. Brankár Čiliak podržal domácich keď zo 16 striel v druhej tretine nepustil do siete ani jeden puk. Slovanisti ohrozili českého brankára Saláka iba 4 strelami. Dva a pól sekundy pred koncom tretiny sa po súboji Jelesina s Hrnkom otvorili dvere pre rolbu, čo si vyžiadalo dlhšiu opravu a tak sa zvyšok druhej tretiny dohral až po prestávke.

Po súboji Jelesina s Hrnkom ostala vyvalená brána pre rolbu

V tretej tretine už sa prevaha hostí odzrkadlila aj počtom troch gólov v Čiliakovej bránke . Záver duelu ešte okorenila bitka Chipchuru s Nakládalom, kde bol víťazom domáci hráč, po bitke išli obaja predčasne do šatní. Pomer striel medzi žrde bol 4:14, celkom 20:45.

Najlepšími hráčmi zápasu boli vyhlásení obaja gólmani, Alexander Salák a Marek Čiliak.

Dnes tribúny nepodržali domácich hráčov v slabých chvíľach, keď to najviac potrebovali.

Zverenci trénera Vladimíra Országha pokračujú v domácej trojzápasovej sérii v utorok o 18.30 h so Severstaľom Čerepovec.

Slovan Bratislava – Lokomotiv Jaroslavľ 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Góly: 34. Sersen – 11. Averin (Kraskovskij), 46. Loktionov (Kozun, Nakládal), 54. Denisenko (Alexejev, Jurtajkin), 60. Kozun (Loktionov). Rozhodovali: Vasiljev, Gofman – Sadovnikov, Sazonov (všetci Rus.), vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Chipchura 5+DKZ za údery – Nakládal 5+DKZ za údery, 10 min za narazenie na mantinel, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 8467 divákov

Zostavy:

HC Slovan Bratislava: Čiliak – Sersen, Gelinas, Grman, Meszároš, Schaus, Jánošík, Bačík – Řepík, Taffe, Červený – Liška, Chipchura, Lunter – Virta, Rau, Hrnka – Buc, Šimun, M. Sloboda
Lokomotiv Jaroslavľ: Salák – Nakládal, Afanasjev, Pajgin, Jelesin, Čerepanov, Koledov, Kutuzov – Kozun, Kontiola, Loktionov – Averin, Kraskovskij, Iljenko – Sannikov, Alexejev, Jurtajkin –Kovalenko, Ivanov, Kajumov – Denisenko

O zápase po zápase

Vladimír Országh, tréner Slovana:Narazili sme na veľmi dobrého a kompaktného súpera. Až na pár svetlých momentov sme celý zápas ťahali za kratší koniec. Nad vodou nás držal brankár Marek Čiliak, ktorý podal veľmi dobrý výkon. V tretej tretine sme úplne odišli, prehrávali sme každý súboj, z čoho vznikali prečíslenia. Na súpera sme nestačili korčuliarsky, fyzicky a preto to bola zaslúžená výhra súpera. Potrebovali by sme ešte asi mesiac, aby sme zlepšili niektoré veci.“

Dmitrij Kvartaľnov, tréner Lokomotivu: „Odohrali sme veľmi dobré stretnutie, hlavne v tretej tretine. Dnešný výkon bol podľa mojich predstáv.“

Michal Sersen autor gólu

Michal Sersen, kapitán a strelec jediného gólu Slovana: „Bol to dobrý súper, hrali výborne v hre 5 na 5 aj v oslabeniach, robili minimum chýb. V závere sme ešte chceli niečo skúsiť, no stratili sme puk a bol z toho gól. V tých presilovkách sa nevieme poriadne presadiť. Vieme, kde nás tlačí topánka, musíme popracovať na viacerých veciach a krok po kroku to zlepšovať.“

Rudolf Červený, nová posila Slovana

Rudolf Červený, útočník Slovana: „Škoda, že sme viac nevyťažili z tlaku po vyrovnávajúcom góle. Mentálne sme sa dostali hore a mali sme nejaké šance. Nepremenili sme ich rovnako ako v zápasoch predtým. Potom sme po inkasovanom góle museli otvoriť hru a dostali sme ďalšie dva,“

Marek Čiliak, brankár Slovana: „Síce to bol silný súper, ale ten záver bol katastrofálny. Musíme sa z toho poučiť. Musíme už začať niečo robiť s presilovkami a oslabeniami.“