Doviezli im do obchodov namiesto banánov kokaín za miliardy! To bolo prekvapenie, bol v škatuliach od banánov

653

Pracovníci supermarketov v Jičíne a Rychnove nad Kněžnou našli v piatok popoludní v krabiciach od banánov lisované kocky kokaínu. Na twitteri o tom informovala Polícia ČR. Podľa Českej televízie (ČT) pochádzala zásielka z Kolumbie. Vážila okolo pol tony, toľko kokaínu by na čiernom trhu v Česku malo hodnotu asi 1,5 miliardy korún – 60 miliónov eur.

Kriminalisti zistili, že tovar rovnakej šarže bol distribuovaný aj na niekoľko ďalších miest v ČR. V spolupráci s Colnou správou preto teraz tieto miesta kontrolujú.

„Informácie o zásielkach vedú mimo územia ČR, z toho dôvodu využijeme inštitút medzinárodnej policajnej a justičnej spolupráce,“ uviedla polícia. Podľa ČT policajti kontrolujú ďalšie tri miesta v Česku a tiež sklad dovozcu na hranici Prahy a Stredočeského kraja. Do ČR sa zásielka dostala zrejme cez Hamburg.

Policajti v spolupráci s Colnou správou potom kontrolovali aj ďalšie miesta, na ktoré bol tovar rovnakej šarže distribuovaný.

Prípad prevzala Národná protidrogová centrála. Jej riaditeľ Jakub Frydrych povedal ČT, že v Jičíne bola látka v 36 debnách s banánmi, v Rychnove v 60 debnách. Podľa neho ide zrejme o 80-percentný kokaín. K zákazníkom v obchodoch sa debny nedostali.

Narkoponorka chytená! Prevážala kokaín za 120 miliónov eur

Podobný prípad sa stal aj v apríli 2015. Vtedy sa v zásielke banánov v pražskom supermarkete našlo vyše 100 kilogramov kokaínu. V tom čase by také množstvo drogy na ulici stálo až miliardu korún (40 miliónov eur).

Návštevníčka hudobného festivalu si do vagíny strčila 200 tabletiek extázy! 

V marci 1999 polícia v sklade v Malom Borku na Mělnicku odhalila v zásielke sušeného ovocia 117 kilogramov kokaínu.

Podobné prípady sa dejú aj v zahraničí. V roku 2017 bol kokaín objavený v minimálne desiatich supermarketoch v Bavorsku. Aj tu bol ukrytý medzi banánmi.

Zomrel najslávnejší dealer (†78) na svete. Johnny Depp podľa neho predával koks vo veľkom!

V januári tohto roku pre zmenu colníci pri prehľadávaní plavidla v prístave v britskom Southamptone našli kokaín v debnách s banánmi za v prepočte viac ako 9 miliónov eur.