Život krásneho osemnásťročného dievčaťa Lidie Mezy bol krvavo ukončený šestnástimi ranami nožom. Vo svojej paraguajskej cele ju brutálne zavraždil brazílsky drogový boss Marcelo Pinheiro, zvaný Pilot. Nešlo o zločin z vášne, ale o obyčajnú právnu stratégiu. Gangster ju dobodal preto, aby nebol vydaný do svojej rodnej krajiny a mohol si ďalej užívať luxusu VIP cely.

Drogový boss Marcelo „Piloto“ Pinheiro sa za žiadnu cenu nechcel vrátiť do Brazílie. Z tamojšieho väzenia, kde si odpykával 15-ročný trest za vraždu a napadnutie, sa mu podarilo ubziknúť do susednej Paraguaja. Odtiaľ roky riadil ďalej svoj nelegálny a krvavý biznis. A to aj napriek tomu, že bol aj tu väznený.

Vďaka jeho kontaktom v kriminálnom svete mu bola dopriata luxusné VIP cela, kde pokračoval vo svojich zločineckých aktivitách. Keď sa dozvedel, že mu hrozí vydanie do Brazílie, zosnoval diabolský plán. Ako návštevu si nechal poslať na celu chudobnú dievčinu Lidii Mezu († 18). Bez zľutovania ju dobodal šestnástimi ranami príborovým nožom.

Frank Lucas je najznámejší a najväčší afroamerický drogový dealer.

Dúfal, že obvinenia z vraždy v Paraguaji bude mať za následok to, že bude v krajine súdený, odsúdený, a bude tak ďalej môcť z cely riadiť drogový gang. To mu ale nevyšlo. Do celej záležitosti totiž vstúpil sám paraguajský prezident Mario Abdo Benítez. Nariadil okamžité vydanie Pinheira do Brazílie, kde bude súdený aj za vraždu Mezy.

Manželka narkobaróna »El Chapo« žije v neskutočnom luxuse, kým on…

Rodina dievčaťa je z jej smrti zdrvená. „Zabíjajú nás ako psy. Pár Brazílčanov príde do našej krajiny a robí si tú, čo chce. Obsadia hranice. Zabijú drobné dievča z vidieka a riadia všetko z cely. Všetko je na predaj za pár špinavých pesos,“ povedala podľa Guardianu na pohrebe Mezy jedna z jej príbuzných. Prípad strhol v Paraguaji aj v Brazílii veľkú vlnu pozornosti.