Koľko skupina zarobila ešte na obchode s kokaínom, však polícia zatiaľ vyčísliť nevie. Policajti sú presvedčení, že drogy nielen dílovala, ale aj vyrábala a distribuovala. Z uznesenia o vznesení obvinenia vyplýva, že polícia sa zo zadržanou skupinou ľudí zaoberala dlhodobo.

„Zločinecká skupina v zložení Tibor Gubáň, Peter Šoka, Miroslav Farkaš, Dávid Lukáč, René Strauzs a Zuzana Strauzs Plačková, pôsobiaca na území Trnavského, Bratislavského a Trenčianskeho kraja, v čase od roku 2012 až do súčasnosti vykonávali za účelom zisku, prostredníctvom vytvorenej infraštruktúry osôb dovoz drogy zvanej kokaín a následne ju distribuovali cez sieť dílerov tejto zločineckej skupiny koncovým užívateľom drog,“ stojí v uznesení. Podľa vyšetrovateľa ale nie je možné zistiť presné množstvo kokaínu, ani hodnotu vyrobených drog.

Hviezda sociálnych sietí, Zuzana Plačková už má na krku obvinenie.

„T.G. zároveň zabezpečoval dovoz kokaínu z doposiaľ presne nezisteného miesta, kde následne prostredníctvom nižšie postavených zložiek v skupine zabezpečoval ich distribúciu jednotlivým dílerom v skupine (P.Š., MF, DL, Z. Strauzs Plačková, R. Strauzs), ktorí následne kokaín dodávali ešte nižšie postaveným dealerom,“ stojí v uznesení.

Polícia na prípade pracovala niekoľko mesiacov, k rozkrytiu skupiny im pomohlo aj nedávne zatknutie seredského drogového gangu. Viacero postáv z tejto kauzy totiž teraz vypovedá aj v rámci kauzy s Plačkovou.

Sú drogy za zatknutím Zuzany Plačkovej? 

Usvedčujú ju traja rôzni svedkovia, podľa ktorých bola do obchodovania s drogami zapletená už od roku 2012, pričom patrili k dôležitým dílerom. Plačková a jej manžel drogy dodávali nižšie postaveným dílerom alebo aj priamo koncovým užívateľom. Zameriavali sa pritom výlučne na kokaín a solventnú klientelu.

Plačková je obvinená zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a takisto z nedovolenej výroby omamných látok. Hrozí influencerke trest na 15 až 20 rokov väzenia.

Obesili štyroch dílerov drog

 Ako celý biznis skupiny  fungoval? 

“ Skupina začala svoju činnosť už v roku 2012 a zoskupila sa okolo bývalého slovenského džudistu Tibora Gubáňa z Leopoldova…  Ak nastali problémy s odvádzaním peňazí za drogy od jednotlivých dílerov a užívateľov drogy, boli na základe pokynu hlavného predstaviteľa tejto skupiny tieto peniaze vymáhané násilným spôsobom – na to určenými členmi skupiny,“ uvádzajú vyšetrovatelia.

Výrobcu pervitínu udali polícii jeho vlastní zákazníci! Dávky im totiž riedil soľou