Vo štvrtok okolo šiestej hodiny večer zomreli v Neprobyliciach na Kladensku dvaja muži (†59 a †75 rokov). Mŕtvi boli nájdení v bytových priestoroch patriacich k miestnej strednej škole Euroinstitutu, ktorá slúži pre ľudí s handicapom. Zrejme sa jednalo o vraždu a samovraždu. Podľa dvoch nezávislých zdrojov Blesku zastreleným má byť slávny lekár Leoš Středa.

Euroinštitút v Neprobylicíh sa zameriava na vzdelávanie žiakov so špeciálnymi potrebami a školy sú samostatne zriadené pre žiakov so zdravotným postihnutím. Dvaja mŕtvi muži boli podľa polície nájdení v bytových priestoroch patriacich k škole.

„Na mieste zasahoval lekár u dvoch osôb, ktoré utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom,“ povedala hovorkyňa záchranárov Monika Nováková. Prípadom sa teraz zaoberá polícia.

Blesku potvrdili dva na sebe nezávislé zdroje, že zavraždeným mužom by mal byť slávny lekár Leoš Středa. Ten bol údajne v súčasnej dobe odstupujúcim riaditeľom Euroinstitutu.

Mrazivé svedectvo k útoku mačetou na pražskej škole. Učiteľa našli celého od krvi!

 Žil s dvoma  partnerkami 

Středa napísal rad odborných kníh, mal niekoľko vlastných relácií v televízii a v minulosti mal aj v niektorých periodikách kozmetické a lekárske poradne. Podieľal sa aj na vývoji liečebných a kozmetických prípravkov. Preslávil sa tiež svojím nekonvenčným vzťahom. Dlhšiu dobu totiž žil s dvoma partnerkami naraz. S oboma ženami sa zoznámil na kozmetickej škole v Ázii a začal s nimi žiť.

Prezident Macron na pohrebe učiteľa za zbabelcov označil tých, ktorí prezradili jeho meno „barbarom“

Denník uviedol, že mŕtveho Středu mali nájsť práve jeho partnerky. Vedľa neho ležalo bezvládne telo jeho známeho. „Je mi to strašne ľúto, čo sa stalo, Leoša som poznal roky a toto sa naozaj nemalo stať. Je ho veľká škoda,“ povedal serveru známy zosnulého.

Prípadom sa zaoberajú policajti. Tí potvrdili, že oznámenie prijali okolo šiestej hodiny od rodinného príslušníka jednej z obetí. V byte bola okrem dvoch tiel nájdená aj krátka strelná zbraň, ktorá bola odoslaná na balistické skúmanie. U oboch mužov bude vykonaná súdna pitva.

Filipíny: Žiak zabil učiteľa po hádke o účese

„Danú udalosť preverujú kriminalisti Krajského riaditeľstva polície Stredočeského kraja ako vraždu a následnú samovraždu, kedy strelcom mal byť starší z mužov. Aj naďalej kriminalisti zisťujú okolnosti, za ktorých k činu došlo, a jeho dôvody,“ oznámila hovorkyňa stredočeskej polície Vlasta Suchánková.