Herečka Emilia Clarke (30) sa posťažovala na pomery, ktoré panujú v Hollywoode. Problémy, o ktorých sa vie, ale príliš sa o nich nehovorí, vyniesla na svetlo sveta podobne ako niektoré jej kolegyne. Emilia prirovnáva zaobchádzanie so ženskými herečkami k rasizmu.
„Cítim sa trošku naivne, keď hovorím, že sa vlastne potýkam s rasizmom. Uvedomujete si každý deň, že to existuje, že je to holý fakt. Ale potom vám zrazu dôjde, že sa to týka aj vás. A ja si hovorím, preboha, je to tu úplne všade,“ zverila sa hviezda seriálu Hra o tróny magazínu Rolling Stone.

„Proste sa zrazu zobudíte a dôjde vám, že s vami zaobchádzajú príšerne len preto, že máte na hrudníku jeden pár okrúhlych pŕs. Pozerajú sa na ženy odlišne a ja si hovorím, to sa ako vážne v dnešnej dobe ešte môže diať?“ Pokračovala pôvodom britská herečka.

Spočiatku sa príliš nezameriavala na to, ako sa k nej správajú producenti alebo režiséri. Nevnímala rozdiely, ktoré sú medzi mužmi a ženami. Teraz si ale všíma, že je s mužmi zaobchádzané lepšie. Sú lepšie finančne ohodnotení a konajú s nimi ako v bavlnke. U herečiek tomu tak podľa Emilie nie je.    „Nie som jediná herečka, ktorá sa nebojí o tomto hovoriť. Nie som jediná, kto to vidí. Je to tak zrejmé. Pritom čím som pre nich podradnejšie? Že mám riasenku a prsia? Mám rovnako vysoké IQ ako oni,“ rozčúlila sa.

„Som ale rada za role, ktoré sa mi dostávajú a popravde, mohla by som na tom byť horšie,“ dodala. – Možno, že po tomto vyjadrení už aj bude 😀